Genel

Haftalık Sinema Önerisi 04: Asabiyim Ben

haftalik sinema onerisi 04 asabiyim ben 0 43PiFTs9

Son birkaç yıldır tüm dünyada bariz bir halde insanların daha hudutlu ve bir şeylere tahammülü kalmadığını görebiliyoruz. Neredeyse her hafta haberlerde hakikaten inanılmayacak olaylar görüyoruz. Haftalık sinema tekliflerimizin dördüncüsünde de bu sonluluk üzerine yapılmış bir sinema önereceğiz.

Direktörlüğünü Damián Szifron’un yaptığı, senaristliğini ise Germán Servidio ve Damián Szifron’un yaptığı “Relatos salvajes” ya da Türkçesi ile “Asabiyim Ben” 2014 yılında yayınlanmıştı. Sinemanın oyuncu takımında ise Darío Grandinetti, María Marull, Mónica Villa, Rita Cortese, Julieta Zylberberg, Marcelo Frasca ve Lucila Mangone bulunuyor.

haftalik sinema onerisi 04 asabiyim ben 1 gSnPpL6i

Asabiyim Ben, tek bir sinema aslında lakin içerisinde tek bir öykü bulunmuyor. Birbirinden büsbütün farklı olan ve rastgele bir formda birbirleri ile teması olmayan 6 farklı kısa kıssayı işliyor. Her kıssanın ana teması da sinemanın isminden anlayabileceğiniz üzere “sinir”. İnsanların sonlanınca neler yapabileceğini tek bir kıssa hariç hepsinde mantık çerçevesi içerisinde gösteriyor. Yani bir Joker havası yok sinemada.

Sinemanın asıl keyifli tarafı birinci öyküsü hariç her öyküde yaşanan şeylerin herkesin başına gelebilecek şeyler olması. Bu yüzden izlerken siz de yer yer sinirlenebiliyorsunuz. Şayet kendinizi izlediğiniz karakterin yerine koyup kendinizin neler yapabileceğini düşünerek sineması izlerseniz sinema çok daha tesirli oluyor. Yalnızca izlemek için isterseniz de kimi olaylar size biraz abartılı üzere gelebiliyor. Tıpkı biçimde sakin biriyseniz de birtakım olaylar abartılı gelebilir. Lakin dediğim üzere yaşanan her olay bir yerlerde birinin başına gerçekten gelebilecek gerçeklikte olaylar.

haftalik sinema onerisi 04 asabiyim ben 2 tgi9jEF2

Toparlarsak şayet bu sineması herkese rahatlıkla öneririm. Genel olarak net bir tipi olmadığı için ve olaylar gündelik olaylar olduğu için herkesin sıkılmadan izleyebileceği bir sinema. Sinemanın müddeti ise 2 saat 2 dakika.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu