Haftalık Oyun Önerisi 06: Guacamelee! 2

haftalik oyun onerisi 06 guacamelee 2 VKCYCrJK

haftalik oyun onerisi 06 guacamelee 2 0 TyNGnKu2

Bilhassa son periyotta metroidvania tipindeki oyunlarda önemli bir artış var. Hayli hoş bir cins olsa da kaliteli yapılmadığı vakit yanına yaklaşılmayacak bir hale geliyor oyun. Lakin hoş bir öykü ve cihan içerisinde yaratılırsa o vakit da çok hoş saatler sunuyor. Haftalık oyun teklifimizin altıncısında da kainatı dikkat çeken güzle bir üretim önereceğiz: Guacamelee! 2.

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini DrinkBox Studios’un yaptığı metroidvania çeşidindeki Guacamelee! 2 bugün sizlere önereceğimiz oyun. 21 Ağustos 2018’de yayınlanan Guacamelee! 2 aslında klasik bir metroidvania oyunu fakat Meksika kültürü ile hazırlanmış olması ve mizahi bir yanı olması oyunun kalitesini biraz daha üst çıkartıyor.

haftalik oyun onerisi 06 guacamelee 2 1 nnvneUTW

Klasik sorunun karşılığı ile başlayayım. Birinci oyunu oynamadan bu oyunu oynarsanız bir şey kaybetmezsiniz. Öykü başlangıçta kısaca özetleniyor ve zati yıllar sonrası anlatılıyor. Oyun, Meksika kültürüne nazaran hazırlanmış ve bu yüzden kıssası, ortamı ve karakterleri büsbütün Meksika kültürüne ilişkin. Bu yaklaşıma bir de mizahi bir istikamet eklenmiş ve bu formda daha da keyifli hale geliyor.

Oyun, oynanış manasında klasik bir metroidvania. Ekstra bir şey yahut eksik bir şey yok. Oyunun farklı olan kısmı muhakkak ortamı ve öyküsü. Kıssa aslında yeniden bir halk kahramanının, halka yardım etmesi üzerine fakat kahraman artık yaşlandığı ve göbeği olduğu için daha ilgi cazip bir öyküye dönüşüyor. Ayrıyeten oyun içi dizaynlar da hakikaten muazzam.

haftalik oyun onerisi 06 guacamelee 2 2 i9NeIydH

Kısaca bu oyunu metroidvania cinsini seven herkese öneriyorum. Meksika kültürü içerisinde geçen farklı bir oyun oynamak isterseniz de kaçırmayın. Genel olarak değerlendirildiğinde başarılı bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 10 saatlik bir oynanış müddeti sunuyor.

Oyun şu anda Xbox Game Pass sistemine dahil durumda hem PC’de hem de konsolda. Bunun dışında Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve Steam’den oyunu direkt satın alabilirsiniz. Tavsiyem elbette Game Pass üzerinden oynamanız. Fakat Steam’deki fiyatı da epey uygun.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Haftalık Oyun Önerisi 06: Guacamelee! 2