Haftalık Oyun Önerisi 01: Aragami

haftalik oyun onerisi 01 aragami

Haftalık teklifler serisinin birinci oyun önerisi ile birlikteyiz. Bundan sonra her hafta Pazar günü 20:00’da oyun teklif serimizin yenisini ana sayfada bulabilirsiniz. Vakit kaybeden oyun teklifimize geçelim.

Aragami

haftalik oyun onerisi 01 aragami 0 DVKtrfuq

Her ne kadar evvelden zımnilik tipinde ayrıyeten oyunlar olsa da son vakitlerde saklılık neredeyse her oyunun içerisine yerleştirilmiş durumda. En aksiyon odaklı oyunda bile kapalılıkla gitmek zorunda kaldığınız kısımlar oluyor. Elbette yalnızca saklılık odaklı oyunlar da hala var ve hatta bu stil oyunların tek odağı saklılık olduğu için daha detaylı bir oynanış da sunuyorlar. Bugün önerdiğimiz oyun ise büsbütün kapalılık odaklı olan ve saklılık deyince akla gelen birinci temalardan biri olan Ninjalar üzerine.

Lince Works tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci kere 2016 yılında yayınlanan Aragami sizlere bu hafta önerdiğimiz oyun. Oyun büsbütün saklılık odaklı bir oyun ve oynanış da büsbütün bunun üzerine kurulmuş. Bir de öyküsü var oyunun fakat ne yazık ki öylesine konulmuş bir kıssaya sahip.

haftalik oyun onerisi 01 aragami 1 Cj8heOvH

Oyunda en büyük dostunuz gölgeler. Gölgeler ortasında ışınlanarak hareket edebiliyor ve düşmanlarınızı bu halde bâtın bir halde öldürebiliyorsunuz. Işıkta kaldığınızda ise bu ışınlanma gücünüz yok oluyor. Bu yüzden ışık düşmanınız, gölge dostunuz. Oyunda akın için tek atağınız düşmana yaklaşıp zımnî bir biçimde öldürmek lakin kendinizi geliştirerek yeni yetenekler açabiliyorsunuz. Düşmanın sizi geç fark etmesi, ışınlanma uzaklığının artması yahut uzaktan düşmanları öldürebilmek üzere. Bu yüzden siz kendinizi geliştirdikçe oyun daha da keyifleniyor.

Ayrıyeten oyunun bir öbür artısı da tüm oyunu arkadaşınızla online co-op olarak oynayabilmeniz. Fakat bildiğiniz üzere bu şekil saklılık oyunlarında genelde anlaşamazsanız arkadaşınızla ve olay kapalılıktan çıkar. Bu oyun size o denli bir müsaade vermiyor, yani kesinlikle zımnî gitmeniz gerekiyor ve oyun arkadaşınızla plan kurup hareket etme konusunda çok başarılı. Tüm kısmın gidişatını planlayıp rahat bir formda ilerleyebiliyorsunuz lakin elbette kimi kusurlar oluyor ve bu türlü de oyun daha keyifleniyor.

haftalik oyun onerisi 01 aragami 2 DcU2Ivze

Aragami şu anda PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’te bulunuyor. Fiyatı gereği PC’den almanızı tavsiye ediyorum. Şu anda Steam’de 31,00 TL’ye satılıyor, lakin indirim vaktinde 10,00 TL’nin altına kadar inebiliyor.

Oyunu tavsiye ettiğim oyuncular ise, kapalılık biçimi oyunları sevenler yahut arkadaşı ile oynayacak farklı oyun arayanlar. Muhakkak sıkılmayacağınız keyifli bir oynanışa sahip. Aragami’nin ikincisinin duyurulduğunu da belirtelim.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Haftalık Oyun Önerisi 01: Aragami