Haftalık Dizi Önerisi 07: What We Do in The Shadow

haftalik dizi onerisi 07 what we do in the shadow K3pWMzmI

haftalik dizi onerisi 07 what we do in the shadow128292 0

Sinema tavsiyelerini de takip edenler için bir yanlışlık olmadığını öncelikle belirteyim. Dün önerdiğimiz sinema bugün önerdiğimiz dizi ile tıpkı isme sahip. Sırf oyuncular farklı ve olağan yılların getirdiği teknolojik ilerleme ile manzara daha düzgün.

2019 yılında başlayan dizinin oyuncu takımında Kayvan Novak, Matt Berry, Natasia Demetriou Harvey Guillén ve Mark Proksch üzere isimler bulunuyor. Husus olarak ise tıpkı yeniden üç vampirin ve bir tanıdıklarının günlük yaşantısına odaklanan bir güldürü dizisi.

haftalik dizi onerisi 07 what we do in the shadow128292 1

Bu dizinin sinemadan çok daha başarılı olduğunu söylemek gerek zira karakterler daha detaylı yaratılmış ve hayatlarını daha detaylı izleyebiliyoruz. Karakterleri daha da detaylı izleyince üretim daha kaliteli oluyor zira günlük hayatı yahut bir yılı 2 saate sığdırmak çok da mümkün değil. Fakat dizi olunca neredeyse her türlü durumda karakterlerin nasıl yaklaşım sergilediğini görebiliyoruz.

Sinemada ek olarak bahsetmek istediğim bir öbür bahis ise oyuncular. Oyuncular dediğim üzere farklı. Açık konuşmak gerekirse sinemadaki oyunculardan daha uygun bir performans bulunuyor. Matt Berry aslında tanınmış bir oyuncu lakin öteki oyuncular da o kadar güzel oynamış ki odak hiçbir vakit bir karakterde kalmıyor. Tıpkı biçimde karakterlerin birbirinden farklı üslupta olması da diziyi güzelce eğlenceli hale getiriyor.

haftalik dizi onerisi 07 what we do in the shadow128292 2

Toparlamak gerekirse bu diziyi, sineması seven herkesin kesinlikle izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Sineması bilmeyenler için de güldürü dizisi sevenlerin kesinlikle bir göz atması gerektiğini düşünüyorum. Dizinin şu anda toplamda 20 kısımdan oluşan 2 dönemi bulunuyor. Üçüncü dönem onayını da aldı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Haftalık Dizi Önerisi 07: What We Do in The Shadow