Güney Kore’de Kripto Para İşlemlerini Bildirmeyen Startup’lara Hapis Tehlikesi!

guney korede kripto para islemlerini bildirmeyen startuplara hapis tehlikesi PCHasjp7

Güney Kore’nin kripto para işletmeleri için yeni finansal raporlama kuralları 25 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Kararlara uyulmadığı takdirde ağır cezalar var.

Güney Kore, kripto para şirketleri için katı yeni raporlama kuralları getirdi. 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan kurallar, yeni bir düzenleme dalgasının modülü. Güney Kore, JoongAng Daily’ye nazaran, 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan kesime dahil olan işletmeler için finansal raporlama ile ilgili yeni maddelerle kripto para ünitesi düzenlemelerini güçlendirdi.

Finansal raporlama kurallarında yapılan değişiklik, tüm kripto para işletmelerinin artık süreçlerinin kayıtlarını ülkenin kara para aklamayı tedbire gözlemcisi olan Finansal İstihbarat Ünitesi ile paylaşmalarını zarurî kılıyor.

Startup’ların yeni düzenlemelere uymak için altı ayları olacak ve uyumsuzluk 44.000 dolara kadar para cezasına yahut 5 yıl mahpus cezasına neden olabilir.

Güney Kore’nin Yeni Kripto Para Düzenlemeleri

Yeni düzenlemeler, Güney Kore’nin düzenleyicisi Finansal Hizmetler Kurulu (FCC) tarafından dijital hizmet sağlayıcılara empoze edilen bir dizi yönergenin ve yeni kanunların sonuncusu.

Güney Kore, yeni maddelerinin dişli olduğunu gösterdi. Bu haftanın başlarında, ülkenin Ulusal Vergi Servisi, varlıklarını gizlemek ve vergilerden kaçmak için kripto para kullanmakla suçladığı 2400’den fazla kişiyi belirlediğini bildirdi.
Ülkenin yeni kripto vergi kuralı, 1 Ocak 2022’den itibaren Bitcoin (BTC) ve kripto para ünitesi karları üzerinden %20 vergi ve 2300 doların üzerindeki kripto para alım satım karına uygulanan sermaye çıkarı vergisi ile Ocak 2022’de yürürlüğe girecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Güney Kore’de Kripto Para İşlemlerini Bildirmeyen Startup’lara Hapis Tehlikesi!