GTA 6’nın Sızıntı Haritası, Brezilya’ya Çok Benziyor

gta 6nin sizinti haritasi brezilyaya cok benziyor 73RL8YgP

Rockstar Games’in yılan kıssasına dönen, tezler kapsamındaki oyunu GTA 6 ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Birinci etapta ekim ayının başında sızdırılan bir görselin, GTA 6’nın haritasını gösterdiği tez edilmişti. Lakin bizler bu iddiayı, rastgele bir kaynağa dayandırılamisimığı için sizlere aktaramamıştık. Lakin bu harita ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgiler, haritanın sahiden de GTA 6’ya ilişkin olabileceğini düşündürüyor.

GTA 6, geçtiğimiz periyotlarda “Project Americas” formunda lanse edilmişti. O periyotlardaki argümanlara nazaran oyun, Güney Amerika’da geçecek ve uyuşturucu kartellerine odaklanacaktı. İşte ekim ayının başında ortaya çıkan harita, bu tezlerin gerçek olduğunu düşündürmeye başladı. Zira sızdırılan harita ile gerçek haritalar ortasında çok önemli benzerlikler mevcut.

İşte GTA 6’ya ilişkin olduğu ileri sürülen o harita

gta 6nin sizinti haritasi brezilyaya cok benziyor 0 tSByG36i

Tezlere nazaran GTA 6, üstte görmekte olduğunuz bir isimanın etrafında geçecek. Bu harita üzerinde incelemelerde bulunan GTA 6 hayranları, Reddit üzerinden açtıkları bahislerle haritayı ayrıntılandırdılar. Artık sizlerle paylaşacağımız Google Earth’ten alınmış olan birtakım manzaralar, üstteki haritanın Brezilya kentlerinden Rio de Janerio‘ya çok benzediğini gözler önüne seriyor.

gta 6nin sizinti haritasi brezilyaya cok benziyor 1 SHDljDA7

Rio de Janerio ile GTA 6’ya ilişkin olduğu ileri sürülen haritanın birebir aynı olmisimığını düşünebilirsiniz. Haklısınız da lakin Rockstar Games, daha evvelki GTA oyunlarında da bunu yaptı. Şirket, bir lokasyonu gözüne kestirdikten sonra o bölgeyi birebir kopyalamak yerine, birtakım özelleştirmeler yaparak haritalar oluşturdu. Haliyle şirket, GTA 6’da da misal bir usul tercih edebilir.

Birinci kere 4chan isimli platformda ortaya çıkan harita, ne yazık ki çok kalitesiz. Bu da haritayla ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olunmasının önüne geçiyor. Örneğin haritanın A ve B noktalarındaki ikonik yerlerin harita içerisinde mevcut olup olmadığı bilinemiyor. Lakin her şeye karşın bu haritanın GTA 6 ile ilgili daha evvelki savlarla dengeli yapıda olması, oyunseverlerin kafaını karıştırmayı kafaarmış üzere görünüyor.

gta 6nin sizinti haritasi brezilyaya cok benziyor 2 I1Al14sE

Bu ortada, GTA 6’nın 1980’li yıllarda geçeceği de yine Project Americas projesi kapsamında lisana getiriliyordu. Buna uyuşturucu kartellerini eklediğinizde Brezilya’dan fazla Kolombiya ya da Meksika‘nın GTA 6 için daha makul bir seçenek olduğunu düşünebilirsiniz. Lakin değişik bir formda, bu fikir en başından beri benimsenemedi. Zira daha çok Brezilya ve Rio de Janerio konuşuldu. Bakalım bu harita, önümüzdeki süreçte ne üzere yeniliklere kapı aralayacak.

Sıradaki içerik:

GTA 6’nın Sızıntı Haritası, Brezilya’ya Çok Benziyor