Oyun

GTA 5’in Popülaritesi, PlayStation 4’ü Eskitti

Görüntü oyun dalının esaslı isimlerinden bir tanesi olan Rockstar Games, 2013 yılında GTA 5 ile karşımıza çıkmıştı. O devirler Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülen oyun, 2014 yılında da PlayStation 4 ve Xbox One için oyuncularla buluştu. Fakat farkındaysanız, PlayStation 4 ile Xbox One’ın evresi biterken GTA 5, her geçen gün biraz yayılmaya devam etti. Hatta oyun, bugün bile dünyanın en popülerleri ortasında alan almayı başarıyor.

GTA 5 ile ilgili daha da dikkat çeken bir ayrıntı var. Rockstar Games, oyunun yeni kuşak oyun konsollarında da oynanacağını söyledi. Hatta şirket bir müddettir, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için özelleştirilmiş olan GTA 5 sürümü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Elhasıl GTA 5, yeni jenerasyon oyun konsollarında da uzunca bir müddet bizlerle olacak üzere görünüyor.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden yıllar geçmesine karşın popülaritesini hiç kaybetmeyen az oyunun ismi GTA 5

gta 5in popularitesi playstation 4u eskitti 0 wRjpGMOS

2013 yılında piyasaya sürülen rastgele bir oyun, şu ana dek çoktan unutuldu. Fakat Rockstar Games, o günlerin çok daha ötesinde bir oyun tasarlayarak bu oyunun kalıcı olmasını sağladı. Yıllar içerisinde daha da tanınan hale gelen çevrimiçi oyunlarla paralel hareket eden şirket, GTA 5’in Online sürümüyle de oyuncuları kendine bağlamayı kafaardı. Hatta şirket bir müddettir, GTA 5 Online için görülmemiş büyüklükte bir güncelleme hazırlıyor. Bu güncellemenin neler sunacağı ise önümüzdeki günlerde belirli olacak.

GTA 5’in takdire şayan muvaffakiyetinin ne vakit sekteye uğrayacağı hala bir bilinmez. Fakat şunu açıkça söylemek gerekir ki GTA 5’in popülaritesi düşmediği sürece, GTA 6 ya da farklı bir GTA oyunu ihtimali çok düşük. Şayet şirket yalnızca para kazanma odaklı hareket ederse, GTA 6’yı bekleyenlerin yapabilecekleri tek şey, GTA 5’i oynamayı bırakmak olacak. Lakin oyuncuların GTA 5’e olan ilgisi hiç düşmezse, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 eskiyene kadar, yeni bir GTA oyunuyla karşılaşamayacağız üzere görünüyor. Bakalım vakit neler gösterecek.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu