Grayscale’in Arkasındaki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor

grayscalein arkasindaki sirket bitcoin fonuna 250 milyon dolar yatirmayi planliyor 6iXepjAM

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için yeni bir alıcıyla karşı karşıya: Kendi sahipleri!

Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group (DCG), 10 Mart’ta yaptığı bir basın açıklamasında, 250 milyon dolara kadar GBTC satın almayı planladığını duyurdu.

250 milyon dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

GBTC için değişken koşulların ortasında meydana gelen hamle, borsa yatırım fonu (ETF) alanında uzmanları işe alma planlarının ardından şirket tarafından potansiyel bir çeşitliliğin amaçlandığı sinyalini veriyor. Basın açıklamasına göre DCG, “DCG tarafından Grayscale Bitcoin Trust’tan 250 milyon dolara kadar satın alınmasına izin verdi.”

Ayrıca “DCG, satın alımları finanse etmek için elindeki nakdi kullanmayı planlıyor ve satın alımları açık piyasada gerçekleştirilecek,” ifadeleri kullanılıyor.

DCG, geri alımın arkasındaki sebebi özellikle belirtmedi.

Kanada ETF’leri ortalığı karıştırdı

GBTC, geçen hafta şimdiye kadarki en yüksek primle işlem gördü ve yatırımcılar Bitcoin piyasa değerinin %13 altında BTC ile karşı karşıya kaldı.

grayscalein arkasindaki sirket bitcoin fonuna 250 milyon dolar yatirmayi planliyor 0GBTC primi, holdingler ve BTC/USD. Kaynak: Bybt

ETF’lerin Kanada’da piyasaya sürülmesi konusunda sağladığı düzenleyici ilerlemenin, yatırımcıların geleneksel olarak değişken varlık sınıfı benimseme söz konusu olduğunda en iyi değeri arayan yatırımcılarla Grayscale’in baş ağrısına katkıda bulunduğu düşünülüyor.

ABD henüz tek bir ETF’i onaylamadı, ancak yine de düzenleyicilerin statükoda bir değişiklik gerçekleştireceği öngörülüyor. Layered Money: From Gold and Dollars to Bitcoin kitabının yazarı Nik Bhatia hafta sonu yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin ETF’i, herkesin aklını karıştıracak ve bireysel bir satın alım dalgasını ortaya çıkaracak,” ifadelerini kullandı. Ayrıca şunları ekledi:

“Ticaret akışı mevcut stoku (arzı) ortadan kaldıracak. 21 milyon hakkındaki acı gerçek şu ki, satılacak çok fazla BTC yok.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Grayscale’in Arkasındaki Şirket Bitcoin Fonuna 250 Milyon Dolar Yatırmayı Planlıyor