Gözler Ripple Davasındayken XRP, Son Haftaların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

gozler ripple davasindayken xrp son haftalarin en yuksek seviyesine ulasti TACsuYXj

XRP, Bitcoin de dahil olmak üzere en büyük rakiplerinin çoğu büyük satışlar yaşamasına rağmen, Salı günü kripto para piyasasında en büyük kazanç sağlayanlar arasındaydı.

Ripple blockchain’inin yerel token’ı, Asya-Pasifik oturumu sırasında gün içi en yüksek 0.52 dolara kadar yükseldi ve %19.46’lık bir artış gösterdi. Yukarı yönlü eğilimini daha fazla uzatmayı başaramazken, fiyatını 0.50 doların altına düşüren ani bir ret yaşasa da; bu yükseliş hareketi XRP’yi uzun süreli hareketsizliğinden uyandırdı. Yazım sırasında token, 0.47 dolardan işlem görüyor. Bu seviye, en son 24 Şubat tarihinde gözlemlenmişti (CoinGecko verilerine göre).

Defansif bir saldırı mı?

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçen yıl Aralık ayında ana şirketi Ripple Labs aleyhine dava açtıktan sonra düşük performans gösteren bir varlık olarak kaldı. Düzenleyici, San Francisco merkezli blockchain firmasını ve üst düzey yöneticilerini XRP biçiminde ysaa dışı menkul kıymet satmakla suçladı. NewsBTC’de yer alan Yashu Gola haberine göre Ripple, ilk günlerde XRP’nin tedariği ve dağıtımı üzerinde kontrole sahipti. Dolayısıyla token üzerinde merkezi olmayan bir kontrolü kanıtlama çabaları, yanıt vermedi.

Birçok borsa, bir sonraki duyuruya kadar XRP’yi işlem platformlarından kaldırmaya karar verdi. Buna ABD’nin en iyi kripto borsası Coinbase ve hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance (ABD kolu) de dahildi. Bu sırada XRP/USD, yükselen kripto para birimlerinin geri kalanıyla senkronize hareket etmeye çalışsa da istikrarsız kaldı.

Ancak bu hafta Ripple piyasasındaki temel olumsuz önyargıyı dengelemek için bazı çabalar gösterildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yeni yasal başvurulara göre, kendilerini XRP sahibi olarak nitelendiren bazı üçüncü taraf sanıklar, ABD menkul kıymetler düzenleyicisine karşı “suiistimal ve kötüye kullanma” suçlamasıyla dava açtılar.

Ayrıca dün akşam da bildirdiğimiz üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’ın avukatları, 15 Mart’ta sunulan bir önergede, SEC’in düzenleyici tarafından seçilenler dışında herhangi bir belge üretemediğini iddia ettiklerini belirtti.

XRP için sırada ne var?

Yashu Gola’ya göre teknik olarak Ripple token’ı için hiçbir şey değişmedi.

gozler ripple davasindayken xrp son haftalarin en yuksek seviyesine ulasti 0 4LyuuwYY

XRP/USD paritesi, bir fiyat düşüşünü beklerken iki trend çizgisi arasında dalgalanan, yatay bir konsolidasyon aralığında işlem görmeye devam ediyor.  NewsBTC analistine göre parite kısa bir süre için kanalın üst trend çizgisi direncinin üzerine çıktı, ancak daha sonra aralığın içine geri döndü. Daha geniş zaman dilimlerinde XRP, daha düşük yüksekler ve daha yüksek dipler oluşturup nötr kategoriye girmeyi reddediyor. Görünüşe göre Ripple token’ının uzun vadeli kaderini yalnızca davanın sonucu belirleyecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Gözler Ripple Davasındayken XRP, Son Haftaların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!