Google, YouTube’u Bir Alışveriş Merkezi Haline Getirebilir

google youtubeu bir alisveris merkezi haline getirebilir yTJjs4ek

YouTube’da rastgele bir görüntüyü izlerken kesinlikle görüntü açıklamasında referanslı bir formda verilmiş olan alışveriş sitelerinin temaslarına denk gelmişsinizdir. Bu kontaklar sayesinde içerik üreticileri, sundukları kontaklar üzerinden alışveriş yapan takipçileri sayesinde ek gelir elde edebiliyorlar.

Yani YouTube, şu ana kisimar hem aboneliklerden hem de reklamlardan para kazanılabilecek bir platformdu. Lakin Bloomberg’in haberine nazaran bu durum yakında değişecek. Habere nazaran platform, içerik üreticilerinden görüntü içerisindeki yapıtleri etiketlemelerini istemeye kafalisimı.

YouTube, alışverişin merkezi haline gelebilir:

google youtubeu bir alisveris merkezi haline getirebilir 0 FCbX4QjW

Bloomberg’in haberine nazaran YouTube, içerik üreticilerinin etiketlediği eserlere Google tarafından sunulan alışveriş ve tahlil araçlarına yönlendirmek için ilişki sunmayı planlıyor. Yani YouTube, platformda gördüğünüz neredeyse her eseri satın alabileceğiniz bir alışveriş sitesine dönüşmeyi planlıyor. Ayrıyeten platform, elektronik ticaret platformu Shopify ile de yeni bir entegrasyonu test ediyor.

YouTube ismine konuşan bir yetkili, Bloomberg’de yer alan haberlerin gerçekliğini doğrulayarak platformun kimi elektronik ticaret özelliklerini test ettiğini açıkladı. Yetkili, içerik üreticilerinin görüntü içerisinde yer yer hangi yapıtlerin kanallarında gözükeceğini seçebileceklerini söylese de bahis hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmisimı.

google youtubeu bir alisveris merkezi haline getirebilir 1 mHISki8w

YouTube’un elektronik ticaret alanına yönelmesi hayli mantıklı bir şeydi. Dev platformda mekan alan sisimece yüz binlerce inceleme görüntüsünü bile ele aldığımızda platformun görüntü izlemelerini bir alışverişe döndürmesi hayli kolay olabilir. Ayrıyeten muhtemelen üst şirket Google da tıpkı fikre sahip durumda.

Yakın vakitte gerçekleşen bir yarar görüşmesi sırasında Alphabet CEO’su Sundar Pichai, şirketin kutudan açma görüntülerini bir alışveriş fırsatına döndürebileceğini açıklamıştı. Bu, şirketin geçen yıl sonunda 15 milyar dolarlık iş olan YouTube’u daha da öteye taşıyacak bir gelişme olabilir.

Sıradaki içerik:

Google, YouTube’u Bir Alışveriş Merkezi Haline Getirebilir