Google Stadia mobilden erişime hazır

google stadia mobilden erisime hazir YdzI6Wku

google stadia mobilden erisime hazir 0 eEey5HFZ

Google’ın bulut tabanlı oyun hizmeti Stadia geliştirilmeye devam ederken bu hafta kıymetli bir adım atıldı. Bir müddettir deneysel süreçte olan taşınabilir aygıtlardan erişim özelliği artık standart olarak sunulmaya başladı.

Google Stadia mobile geldi

Google Stadia hizmetine 4G yahut 5G üzerinden bağlanmak isteyen oyuncuları hedefleyen bu yeni özellik Çözünürlük menüsündeki Performans sekmesinin içerisinde yer alıyor. Kullanıcılar özelliği faal hale getirdiğinde ana ekranda bir ağ ikonu beliriyor.

Farklı abonelik seçenekleri sunan Google Stadia hizmeti ağır bir data akışına sebep olduğu için taşınabilir tarafta sağlam bir internet tarifesi gerekiyor. Google oyun oturumlarının saatte 2.7GBps düzeyine kadar çıkabilen bilgi tüketimi yaptığından bahsediyor.

Başka taraftan oyun için süratli bir internet teması tavsiye ediliyor. Yapılan açıklamalara nazaran 720p çözünürlük için 10Mbps indirme suratı gerekiyor. Google taşınabilir tarafta bilgi tüketimini arttırmamak için çözünürlüğü 720p düzeyinde sabitledi.

Taşınabilir üzerinden Google Stadia oynamak isteyenler için bir dezavantaj kontrolcüde ortaya çıkıyor. Google Stadia denetimcisi WiFi gerektirdiği için hücresel ağ kullananların farklı bir tahlil bulması gerekecek. Google Stadia hali hazırda 14 ülkede pilot denemelerine devam ediyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google Stadia mobilden erişime hazır