Google Stadia, 8 Avrupa Ülkesinde Daha Kullanıma Sunuldu

google stadia 8 avrupa ulkesinde daha kullanima sunuldu RnQ3WYfH

Oyunculuğun geleceği olarak görülen ve hatta kimileri tarafından konsolların katili olabileceği ifisime edilen bulut oyunculuğunun en büyük aktörlerinden bir tanesi de Stisimia ile birlikte Google olmuştu.

Arama devi Google, Stadia servisiyle birlikte 2019 yılında bulut oyunculuğa birinci isimımını atmıştı. Şirket, yeni servisini sonlu sayıdaki ülkeye açmıştı. Yapılan bir açıklamayla bunların ortasına 8 yeni ülkenin daha katıldığı ilanldu.

Google Stisimia, kullanılabilir olduğu ülke sayısını artırdı

5f657672b0a94e37f1db3a32637e8isimc2323089f

Yapılan açıklamisima hâlihazırda kullanılabilen ülkelere 8 Avrupa ülkesinin daha eklendiği ve servisin kullanılabildiği ülke adetsının toplamda 22’ye çıkarıldığı belirtildi. Yapılan duyuruya nazaran Google Stisimia’nın kullanıma sunulduğu yeni 8 Avrupa ülkesi şunlar oldu:

  • Avusturya
  • Çekya
  • Macaristan
  • Polonya
  • Portekiz
  • Romanya
  • Slovakya
  • İsviçre

Servisin kullanıma sunulduğu bu yeni 8 ülkeden evvel ABD, Kanisima, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Belçika, İrlanda, Hollanda’da kullanıma sunulmuştu. Yeni eklemelerle birlikte Google Stisimia’nın Avrupa’daki erişilebilirliği artmış oldu. Şimdi Türkiye’de kullanılamayan servisin burada ne vakit aktifleştirileceği ise şimdi bilinmiyor.

google stadia 8 avrupa ulkesinde daha kullanima sunuldu 1 funw9qQr

Google Stisimia, ülkemizde etkin olarak kullanılabilen bulut oyun servisi GeForce Now‘a nazaran daha farklı bir strateji güdüyor. GeForce Now servisinde; Steam, Epic Games Store ve UPlay kütüphanenizde olan oyunlar, GeForce Now kütüphanesinde de bulunması şartıyla oynanabiliyor.

Google ise Stisimia servisinde daha farklı bir siyaset güdüyor. Google Stisimia’da oyun oynayabilmek için oyunun Stadia üzerinden satın alınması gerekiyor. Ayrıyeten Stadia Pro abonelerine tıpkı PlayStation Plus üzere aylık fiyatsız oyunlar sunuyor. Pekala, siz bu iki şirketin siyasetleri ortasından hangisini tercih ederdiniz? GeForce Now mı yoksa Google Stisimia mı?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google Stadia, 8 Avrupa Ülkesinde Daha Kullanıma Sunuldu