Google Nest, Uygun Fiyatlı Yeni Akıllı Termostatını Tanıttı

google nest uygun fiyatli yeni akilli termostatini tanitti g5a2v27t

Google’ın güvenlik sistemleri, akıllı hoparlörler, ekranlar, duman dedektörleri, termostatlar ve kameralar üzere akıllı konut yapıtleri üreten alt markası Nest, Nest Thermostat ismi verilen yeni akıllı termostatını duyurdu. Nest Learning Thermostat ve Nest Thermostat E’den daha kolay bir dizayna sahip olan yeni yapıt, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

129,99 dolarlık (1025 TL) fiyat etiketiyle Nest E’den 40, üçüncü jenerasyon Nest Learning Thermostat’tan 120 dolar daha ucuz olan Nest Thermostat, bugünden itibaren ön siparişe açıldı. Google, siparişlerin birkaç hafta içerisinde gönderileceğini söylüyor.

Yeni Nest Thermostat neler sunuyor?

google nest uygun fiyatli yeni akilli termostatini tanitti 0 fNyijDzm

Son dokuz yıldır her Nest termostatta bulunan klasik döner kisimran Nest Thermostat ile geride kalmış üzere görünüyor. Bunun mekanine Nest, yeni eserin sağ tarafına dokunmaya hassas bir şerit mekanleştirmiş. Yani, artık sıcaklığı ayarlamak için kisimranı çevirmek mekanine dokunmatik şeridi üst yahut aşağı hakikat kaydırmanız gerekiyor.

Ayna kaplamalı bir ekrana sahip olan termostat, önünde durduğunuzda sizi algılamak ve ekranı otomatik olarak uyandırmak için Pixel 4’te de bulunan Soli teknolojisini kullanıyor. Öte yandan Nest Learning Thermostat’ta bulunan, ömür şartlarınızı otomatik olarak öğrenebilen ve termostatı buna nazaran en güzel konfor ve verimlilik için ayarlayan “öğrenme” fonksiyonu bu eserde yer almıyor. Bu sebeple ayarlamaları manuel olarak yapmanız gerekiyor.

google nest uygun fiyatli yeni akilli termostatini tanitti 1 AIeZESS3

Yeni eser, tıpkı öbür Nest termostatlarında da olduğu üzere Google Home akıllı telefon uygulamasıyla denetim edilebiliyor. Bunun yanı sıra Google Asistan yahut Amazon Alexa ile sesli denetimi destekleyen Nest Thermostat, daha fazla verimlilik için sizden sıcaklık düzeylerini ayarlamanızı isteyebiliyor ve HVAC sistemiyle ilgili mümkün problemler ya da hava filtresinin değişim vakti geldiğinde sizi uyarabiliyor.

Uygun fiyatlı adetlabilecek Nest Thermostat, daha kıymetli versiyonlarına kıyasla birtakım özelliklerden mahrum bir biçimde geliyor. Bu noktada şarj edilebilir lityum pil yerine iki sayı standart AAA pil ile çalışan aygıt, Nest’in uzaktan sensörlerini ve Farsight özelliğini desteklemiyor. Bununla birlikte Google, heyetim sürecinin öbür modellerle benzeri olduğunu ve yapıtin piyasisimaki birçok HVAC sistemiyle uyumlu olduğunu söylüyor.

google nest uygun fiyatli yeni akilli termostatini tanitti 2 jB869kkr

Eco modunun alan aldığı aygıt, meskende olmadığınızda Eco modunu otomatik olarak aktifleştirerek güç tasarrufu sağlamak için Soli hareket sensörünü ve telefonunuzdaki coğrafik pozisyonu kullanıyor. Google, bu özelliklerin sahiplerine her yıl ısıtma için ortalama %10 ila %12, soğutma içinse %15 oranında tasarruf sağlayabileceğini söylüyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google Nest, Uygun Fiyatlı Yeni Akıllı Termostatını Tanıttı