Google Mesajlar’da RCS, global kullanıma sunuldu: Yeni kuşak iletileşme

google mesajlarda rcs global kullanima sunuldu yeni kusak iletilesme EQVCkJmz

google mesajlar da rcs kuresel kullanima sunuldu yeni nesil mesajlasma127083 0

Google bir müddettir test ettiği RCS mesajlaşmayı global kullanıma sundu. Rusya ve Çin dışındaki tüm ülkelerdeki kullanıcılar SMS’in yerini alan yeni jenerasyon iletileşme standardına erişebilir.

RCS; yazma göstergeleri, okundu bilgileri, daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve görüntüler, daha fazla katılımcılı küme görüşmeleri ve işletmelerle etkileşimli tecrübeler üzere gelişmiş iletileşme özelliklerine imkan tanıyor.

Google Mesajlar’da RCS sohbetleri

Google Bildiriler‘a RCS’nin entegre edilmesi, Bildiriler uygulamasının başta iMessage olmak üzere  WhatsApp üzere iletileşme uygulamalarıyla rekabet edebilmesine imkan tanıyacak.

Google İletiler Eser Önderi Drew Rowny: “Bu çağdaş iletileşme tecrübesini Android’deki herkes için üniversal ve birbirine bağlı hale getirmek için sohbet özelliklerimizi global olarak kullanıma sunmayı tamamladık. Artık dünyanın her yerinden Mesajlar1 kullanan herkes, operatörlerinden yahut direkt Google’dan çağdaş sohbet özelliklerine erişebilir.” dedi.

Google ayrıyeten, Google Mesajlar’da RCS’ye uçtan uca şifreleme getirmek için testlere başladığını duyurdu. Uçtan uca şifrelemenin 2021 yılının birinci aylarında gelmesine beklenen gözüyle bakılıyor.

google mesajlarda rcs global kullanima sunuldu yeni kusak iletilesme 1 KFFZ96vw google mesajlarda rcs global kullanima sunuldu yeni kusak iletilesme 1 KFFZ96vw google mesajlarda rcs global kullanima sunuldu yeni kusak iletilesme 3 4AChG3KI Bildiriler Google LLC Haberleşme Fiyatsız Aygıta nazaran değişir

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google Mesajlar’da RCS, global kullanıma sunuldu: Yeni kuşak iletileşme