Google Mesajlar’a ileti iletim vakti planlama özelliği geldi

google mesajlara ileti iletim vakti planlama ozelligi geldi eSHe35vS

google mesajlara ileti iletim vakti planlama ozelligi geldi 0 t99gh6zg

Google bir mühlet evvel Google İletiler uygulamasında, dağınıklığı azaltmak için görüşmelerinizi kategorilere ayırmanıza imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik şimdi tüm kullanıcılara ulaşmamış olsa da şirket, sunucu tarafı güncellemesiyle Google Bildiriler‘da yeni bir özellik daha sunmaya başlıyor.

Google Bildiriler, daha sonraki bir tarih yahut saatte kısa bildiri göndermenize imkan tanıyan bir planlama özelliğini kullanıma sunuyor. Bu özellik ile tam olarak bildirilerinizi göndermek  istediğiniz vakitleri seçebileceksiniz.

Google Mesajlar’da bildiri iletim vakti ayarlama

Google İletiler‘da bildiri planlama  özelliğine sahipseniz, bir tarih ve saat ayarlamak için Gönder düğmesini basılı tutmalısınız. Gönder düğmesine basılı tuttuktan sonra açılan sayfada görülebileceği üzere Google, evvelce eklenmiş birkaç plan sunuyor fakat aklınızda belli bir vakit varsa birebir sayfada yer alan ‘Tarih ve vakit seçin‘ seçeneğine girerek oradan istediğiniz bir tarih ve saati ayarlayabilirsiniz.

Planladığınız bildiriler, sohbette yanlarında bir saat simgesi ve altlarında “Planlanmış bildiri” yazısıyla birlikte görünecek. Planlanan bildiriye dokunduğunuzda, içeriğini ve zamanlamasını güncellemenize müsaade verecek bir pencere açılır. Açılan pencere ayrıyeten, planlanan iletisi silme yahut çabucak gönderme seçeneklerini de içeriyor.

Google İletiler‘a gelen bu güncelleme şu an için yalnızca belli kullanıcılara gelmiş olarak görünüyor. İleti planlama özelliği, kestirimler doğrultusunda yakın bir vakitte uygulamaya entegre edilerek global çapta kullanıma sunulacak.

Sıradaki içerik:

Google Mesajlar’a ileti iletim vakti planlama özelliği geldi