Google Haritalar’a Toplu Taşımalar İçin Yeni Özellik

google haritalara toplu tasimalar icin yeni ozellik IKBIQFDN

Günümüzde trafik yoğunluğu, bilhassa büyük kentlerde kıymetli bir sorun haline gelmiş durumda. Bu cins durumlarda akıllı telefonlarımızdaki, tabletlerimizdeki ya da otomobillarımızdaki Google Haritalar servisi, nitekim hayat kurtarabiliyor.

Lakin yoğunluğun ve kalabalığın kasvet yarattığı tek yer trafik değil, ayrıyeten toplu taşıma araçlarındaki, bilhassa şu salgın periyodunda, yoğunluk da epeyce değerli hale gelmiş durumda. Arama devi, Haritalar servisinde en sonunda bu duruma da el attı.

Google Haritalar, toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğu gösterecek

google haritalara toplu tasimalar icin yeni ozellik 0 sNuPR7sZ

Google, Haritalar uygulamasına eklediği yeni bir özellik sayesinde tren ve otobüs üzere toplu taşıma araçlarının gerçek vakitli olarak ne kadar kabalık olduğunu kullanıcılarına gösteriyor. Salgın başlisimığından bu yana Haritalar servisine yaklaşık 250 özellik ekleyen Google, toplu taşıma araçlarının gerçek vakitli doluluk oranını ise Haritalar kullanıcılarından elde edecek.

Google, aslında anonim hale getirilmiş Pozisyon Geçmişi datalarından toplu taşıma kestirimlerini geçtiğimiz yıldan bu yana sunuyordu. Lakin o halde muhakkak saatlerde toplu taşıma aracının ne kisimar dolu olabileceğine dair varsayımlar sunuyordu. Yeni bilhassa birlikte gerçek vakitli olarak ne kisimar dolu olduğunu gösterecek.

Toplu taşıma araçları her gün birçok insan tarafından kullanılıyor. Münasebetiyle koronavirüs salgınını hala atlatamisimığımız şu günlerde bir toplu taşıma aracının ne kisimar dolu olduğunu bilmek epeyce değerli. Son günlerde potansiyel COVID-19 aşılarıyla ilgili umut verici gelişmeler yaşansa da geniş manada uygulanabilir bir aşı kesin olarak çıkmadan maske takmaya ve toplumsal aralık kuralına uymaya dikkat etmek epey değerli.

Sıradaki içerik:

Google Haritalar’a Toplu Taşımalar İçin Yeni Özellik