Google Duo’da, görüntü görüşmeleri sırasında ekran paylaşımı yapmak artık mümkün!

google duoda goruntu gorusmeleri sirasinda ekran paylasimi yapmak artik mumkun

google duoda goruntu gorusmeleri sirasinda ekran paylasimi yapmak artik mumkun 0 hQLPz4wT

Google, son vakitlerde Google Duo uygulamasına kimi kullanışlı özellikler getiriyor. Şirket artık, görüntü görüşmeleri sırasında ekran paylaşımı özelliğini uygulamada başlatıyor. Google Duo‘da ekran paylaşımı ile manzaralı görüşme sırasında, görüşmeden kopmadan aygıtınızın ekranında olan şeyleri karşı taraf ile paylaşabileceksiniz.

Google Duo’da ekran paylaşma özelliği

Birinci olarak Google Duo‘da ekran paylaşma özelliği, Eylül ayında Google tarafından süratli bir biçimde silinen bir tweette yer alan: “Google Duo‘da arkadaşlarınızla daha fazla an paylaşın. Artık fotoğraflara ve görüntülere birlikte göz atmak için ekran paylaşımını kullanabilir ve görüntü görüşmesi sırasında etkinlikler planlayabilirsiniz. ” sözleriyle duyurulmuştu.

Tweetin silindiği günden sonra Google’dan, mevzuyla alakalı bir açıklama gelmemişti fakat şirket yayınladığı ‘Android’inizin bu sonbaharda daha faydalı hale gelmesinin 6 yolu’ başlıklı bir blog gönderisiyle özelliğin Google Duo’ya geldiğini duyurmuş oldu.

Ekran paylaşımını açmak için arama sırasında Duo ekranının sağ alt tarafındaki üç nokta olan kısma dokunmak ve akabinde Ekran Paylaşımı‘nı seçmek gerekiyor. Açılan bir pencere, arama sırasında özel  bilgileri açığa çıkarmak isteyip istemediğinizi sorarak sizi uyaracak. Başla seçeneğini seçtiğiniz andan itibaren ekranınızdakiler öteki bireyle paylaşılacak.

Ekran paylaşımı sırasında görüşme yaptığınız kişi ekranda görünmeyecek bu yüzden uygulama “Devam eden ekran paylaşımı” yazan bir bildirimle ya da durum çubuğundaki bir simgeyle size hatırlatmada bulunacak.

Özellik şu an için tüm aygıtlar için etkin değil lakin yakın gelecekte tüm Google Duo kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecekler.

Google ayrıyeten, Telefon uygulamasının artık daha fazla aygıt tarafından destekleneceğini ve işletmelerin sizi neden aradığını belirten bir özelliği daha fazla kullanıcıya sunacağını belirtti.

Sıradaki içerik:

Google Duo’da, görüntü görüşmeleri sırasında ekran paylaşımı yapmak artık mümkün!