Google Asistan’a özel sesli aramalar için Konuk modu geliyor

google asistana ozel sesli aramalar icin konuk modu geliyor zBWM3XLF

google asistana ozel sesli aramalar icin konuk modu geliyor 0 upEyVdOL

Google her geçen gün birkaç yeni zımnilik özelliğini kullanıma sunuyor. Son olarak Google Asistan‘a, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunalacak olan Konuk modu geliyor. Bu yeni Konuk modunun, tarayıcınızdaki saklı modla misal özellikler sunması bekleniyor.

Konuk Modunda arama bilgileriniz kaydedilmeyecek

Hoparlörlerden akıllı telefonlara ve LED TV’lere kadar birçok aygıtta kullanılabilir olan Google Asistan, orijinal bir “Konuk Modu” özelliğine kavuşmak üzere. Konuk modu açıldığında, Google Asistan ile etkileşimleriniz hesabınıza kaydedilmeyecek.

Konuk Modu önümüzdeki haftalarda faal hale gelecek. Sesli Komutu kullanarak Konuk Modunu açıp kapatabileceksiniz. Konuk modunu kapattıktan sonra, tam şahsileştirilmiş Google Asistan’ı tekrar olağan modda kullanabileceksiniz.

Google, geçtiğimiz yıl Haritalar’a misal bir özellik eklendi. Google Haritalar’ın kapalı modu, harita aktifliğini, aradıkları yerler de dahil olmak üzere kullanıcıların arama geçmiş bilgilerini hesaplarına kaydetmez.

Google’ın blog yayınında, e-postanız yerine bir Google uygulamasını kullanırken kullanıcılara direkt kritik güvenlik ihtarları göndermeye başlayacağını da belirtildi. Münasebetiyle, Google Haritalar kullanıyorsanız ve bir güvenlik uyarısı varsa, uygulama ile bilgilendirileceksiniz. Bildirim, köşedeki Google Hesabı profil fotoğrafınızda yanıp sönen kırmızı bir simgeyle gelecek.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google Asistan’a özel sesli aramalar için Konuk modu geliyor