Google, Android Telefonlara Gelen 5 Yeni Özelliği Duyurdu

google android telefonlara gelen 5 yeni ozelligi duyurdu R76fegMz

Dünya'nın en büyük ekosistemi haline dönüşen Android'i daima geliştirmeye devam eden Google, bugün işletim sistemine gelen son özellikleri paylaştı. Şirket, 5 farklı uygulamaya gelen ufak ancak kıymetli değişiklikleri aşağıdaki halde liste halinde sıraladı. Gelin, Google'ın uygulamalarına gelen yeni özelliklere bakalım:

Android'e gelen 5 yenilik:

ELS için acil durumlarda can kurtaracak yenilik:

google android telefonlara gelen 5 yeni ozelligi duyurdu 0 N74YzbL5

Android'in 4.1 sürümünü yahut daha aktüel sürümlerini kullanan telefonlar için 2016'da yayınlanan Acil Durum Pozisyon Hizmeti (ELS), yepisyeni bir özelliğe daha kavuştu. Acil bir durum halinde yetkililere haber veren hizmet, artık aygıtınızı hangi lisanda kullandığınızı da yetkililere bildirecek. Bu sayede bulunduğunuz pozisyondaki mahallî lisanı konuşmisimığınız yetkililerce anında anlaşılacak ve ona nazaran bir tercüman istenecek.

Etrafınızdaki zelzeleler size bildirilecek:

google android telefonlara gelen 5 yeni ozelligi duyurdu 1 QdvNP6b1

Dünya çapındaki Android aygıtlar artık yeni Android Sarsıntı Ihtar Sistemi (Android Earthquake Alerts System) sayesinde sarsıntıları tespit edecek. Dünya'nın en büyük zelzele tespit ağını oluşturan sistem, bu sayede Google'da 'deprem' aramasını yaptığınızda size daha gerçek bilgiler sunacak. Sistem, Android 5.0 yahut daha yüksek sürümlerde çalışacak.

Araç sürmek daha inançlı hale geldi:

google android telefonlara gelen 5 yeni ozelligi duyurdu 2 ZRmgQBJK

Araç sürmeyi daha inançlı bir hale getirmek isteyen Google, Android Auto'ya yeni bir güncelleme getirerek telefona bakma gereksiniminizi daha da aza indirgedi. Güncellemeyle birlikte Android Auto'nun ayarlar uygulaması yenilendi. Yenilenen uygulamayla Android Auto tercihleri direkt araç ekranından yapılabilir oldu.

Rahatla modu Saat'e eklendi:

293ab1fd3333c392d3257a29isim1af004a4f0d5a4

Google, gece uykularınızın gelen bir bildirim tarafından bölünmesini önlemek için 'Rahatla' modunu kullanıma sunmuştu. Google'ın Rahatla modu, gelen güncellemeyle birlikte artık Saat uygulamasındaki alanini aldı. Özellik, Android 6.0 yahut daha üstü bir sürüme sahip telefonlarda kullanılabilir oldu.

Lookout uygulamasına yeni özellikler geldi:

google android telefonlara gelen 5 yeni ozelligi duyurdu 4 CweWkbqN

Google'ın görme engelliler yahut zayıf görüşlüler için geliştirdiği uygulaması Lookout, yeni güncellemeyle birlikte birkaç özelliğe daha kavuştu. Uygulama, artık uzun dokümanları okunabilir yazıya çevirme, etiketlerden yapıtin ne olduğunu manaya, otomatik flaş üzere özellikleri bünyesine kattı. Google'ın güncellenen uygulamasını bu kontaktan indirebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Google, Android Telefonlara Gelen 5 Yeni Özelliği Duyurdu