Giriş Düzey Akıllı Telefon Dostu Gmail Go Yayınlandı

giris duzey akilli telefon dostu gmail go yayinlandi iiWrKQWs

Android işletim sisteminin sahibi Google, tüm akıllı telefonların en yüksek donanımlara sahip olmadığını bildiğinden zayıf donanımlı bütçe dostu akıllı telefonlar için ana uygulamalarının birer ‘Go’ versiyonunu sunuyor. Google Go, Google Asistan Go, Google Haritalar Go üzere adlere sahip olan bu uygulamalar, tam sürümlerine kıyasla daha kolay bir arayüz ve özellik yelpazesi sunarak ‘zayıf’ akıllı telefonlarda yüksek performans sağlıyor.

Google, sol olarak e-posta servisi Gmail için bir ‘Go’ uygulama yayınladı ve Gmail Go artık tüm Android akıllı telefon kullanıcılarının erişimine açılmış durumda. Genel olarak baktığımızda orjinal Gmail uygulamasıyla tıpkı tasarım lisanına sahip olan Gmail Go, buna rağmen sistemi yoran tasarım ayrıntılarına ya da Google Meet entegrasyonuna sahip değil.

Gmail ile Gmail Go ortasındaki ayrım epey az

giris duzey akilli telefon dostu gmail go yayinlandi 0 HK3irCj4

Solda Gmail, sağda ise Gmail Go’nun ekran imajı alan alıyor

Üstteki ekran imgelerinde yepyeni Gmail uygulamasıyla Gmail Go uygulamasını yan yana görüyorsunuz. Ana ekrana baktığımızda iki uygulama ortasındaki en büyük ayrımın otomobil çubuğundaki gölgeli renklendirme ve alttaki Meet butonu olduğu görülüyor. Bununla birlikte Google, Gmail Go’da uygulamanın FPS bedelini de düşürmüş durumda. Bu nedenle uygulama tam sürüme nazaran daha az akıcı görünse de bu durum daha performanslı çalışmasını sağlıyor.

‘Go’ uygulamalar daha çok Android Go ile çalışan telefonların Google hizmetlerinden tam performans faydyerabilmesi için geliştiriliyor olsa da tüm Android kullanıcılarının bu uygulamalara erişimi bulunuyor. Şayet özgün Gmail uygulamasından daha az ‘havalı’ lakin daha performanslı bir uygulama arıyorsanız, buraya tıklayarak Gmail Go uygulamasına bir baht verebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Giriş Düzey Akıllı Telefon Dostu Gmail Go Yayınlandı