Geçersiz Yüzler Oluşturan Yapay Zeka Aracı: Anonymizer

gecersiz yuzler olusturan yapay zeka araci anonymizer

Yüz tanıma teknolojileri üzerine çalışan firmaların ya da siber zorbaların çevrimiçi ortamdaki fotoğraflarınızı ele geçirmesinden tasa duyuyorsanız Anonymizer isimli yeni bir araç, tam da gereksiniminiz olan hizmeti verebilir.

Generated Media tarafından “sentetik medyanın kullanımını göstermenin faydalı bir yolu” olarak geliştirilen yapay zeka aracı, özgün fotoğraflarınız yerine yapay zeka tarafından oluşturulmuş görseller sunuyor. Gaye ise bilhassa toplumsal medya profil fotoğraflarınızda gerçek manzaralarınız alanine yapay zeka tarafından oluşturulmuş imajları kullanmak.

Anonymizer ile size at “sahte” profil fotoğrafları oluşturabilirsiniz

gecersiz yuzler olusturan yapay zeka araci anonymizer 0 W1jSG49J

Kelam konusu yapay zeka, Generated Media’nın kendi stüdyolarında çekmiş olduğu on binlerce fotoğraf ile eğitildi. Araç, kelam konusu manzaraları oluşturmak için yeni örnekler oluşturan bir dönüştürücü ile bunların gerçeğe ne kisimar yakın olduğunu tahlil eden bir ayırıcıdan oluşan Çekişmeli Üretici Ağlar’dan (GAN) faydyerıyor.

Süreç tamamlandığında araç, kullanıcılara gerçeğe yakın bir profil fotoğrafı oluşturmuş oluyor ya da en azından bunu yapmaya çalışıyor. Aracı kullanmak için dümdüz ileriye baktığınız bir fotoğrafı yüklemeniz kâfi oluyor. Yapay zeka, size benzeyen 20 ayrımlı görsel oluşturarak bunlardan birini seçme imkanı tanıyor. Böylelikle toplumsal medyisimaki profil fotoğrafınız, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir görsel olabilir.

gecersiz yuzler olusturan yapay zeka araci anonymizer 1 zFl2vYgC

Dürüst olmak gerekirse kendi gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda Anonymizer’ın başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söylemek çok da mümkün değil. Generated Media da bu durumu kabul ediyor ve aracı geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Ferdî kullanım için büsbütün fiyatsız olan Anonymizer’ı test etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Geçersiz Yüzler Oluşturan Yapay Zeka Aracı: Anonymizer