Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri, Araba Geliştiriyor

gaziantep universitesi ogrencileri araba gelistiriyor ZelnIYZh

Birkaç hafta evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Gaziantep Üniversitesi araba, Robot ve Güç Topluluğu (ORET) tarafından geliştirilen bir arabanın, hangarda yandığından ve kullanılamaz hale geldiğinden bahsetmiştik. ECOTRON-4 isimli arabain geliştiricileri, yaşanan bahtsız olaydan sonra büyük ıstırap yaşamışlardı lakin o şanssız günler geride kalmış durumda. Zira öğrenciler, yardımseverlerden aldıkları dayanaklar sonucunda yeni bir araba geliştirmeye kafalisimılar.

Mevzuyla ilgili açıklamalar, ORET lideri Ali Alper Korkmaz tarafından yapıldı. Yaşanan bahtsız olayın akabinde yetkililer, yöneticiler ve hatta rakip ekiplerden takviye iletileri aldıklarını söyleyen Korkmaz, yine çalışmalara kafaladıklarını söz etti. Bu kadar makûs bir olaydan sonra kesinlikle daha yeterli olayların yaşanacağına inandığını belirten Ali Alper Korkmaz, önemli bir muvaffakiyet elde etmek istediklerini, bu tarafta çalıştıklarını söylüyor.

2021’deki yarışlara katılmak istiyorlar

gaziantep universitesi ogrencileri araba gelistiriyor 0 aO3YBZtY

Korkmaz, TÜBİTAK’ın 2021 yılında bir yarış düzenleyeceğini ve kendilerinin de o yarışa katılmak istediklerini ifisime ediyor. Kadro kaptanı Melih Burak Albayram, hususla ilgili açıklamalarında ise yaşanan bahtsız olay sonrasında çok üzüldüklerini lakin bu hüznün kendilerine güç verdiğini söyledi. Yarışlardan çekilmek üzere bir durumun kelam konusu olmisimığını ifisime eden Albayram, daha ezasız, sağlam ve rekabetçi araçlar üreteceklerinin altını çizdi.

Melih Burak Albayram, kendilerine gelen takviyelerle ilgili de konuştu. Gaziantep Valisi Davut Gül‘ün kendilerini arayarak makamına davet ettiğini ve kendilerine takviye olacaklarını söylediğini belirten Albayram, “Gaziantep’i Geliştirme Vakfı”nın bu bahiste aracı olacağını tabir etti. Yaşanan olaydan ders çıkarttıklarını ve bunun kendilerini kamçılisimığını söyleyen Albayram, dayanaklar sayesinde umutlarının yeşerdiğini kelamlarına ekledi.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Gaziantep Üniversitesi Öğrencileri, Araba Geliştiriyor