Galaxy S21 Ultra’nın kamera ayrıntıları sızdı: LIDAR yok

galaxy s21 ultranin kamera ayrintilari sizdi lidar yok 13tz36H2

galaxy s21 ultranin kamera ayrintilari sizdi lidar yok 0 MpLSwhSu

Son söylentilere nazaran Samsung, Galaxy S21 amiral gemisi akıllı telefon ailesini 14 Ocak 2021 üzere erken bir tarihte piyasaya sürecek. Samsung konusunda muteber sızıntılarıyla ünlü Ice Universe hesabına nazaran serinin en gelişmiş akıllı telefonu olan S21 Ultra, mevcut jenerasyona kıyasla kıymetli ölçüde geliştirilmiş bir ana kamera ile geliyor. Ana sensörün tekrar 108 megapiksel olacağı söz edilirken, ToF sensörünün ise olmayacağı belirtilmiş.

Sızan bilgiler çözünürlük tıpkı kalsa da, yeni amiral gemisinin büsbütün farklı bir sensör kullanacağı tarafında. Galaxy S21 Ultra’nın ISOCELL HM3 sensörüne sahip olması bekleniyor. Tam da bu noktada hatırlatacak olursak, Galaxy S20 Ultra, ISOCELL Bright HM1 sensörüne sahip. Yeni sensörün yüzde 12 daha uygun ışık hassasiyeti sağladığı ve daha detaylı imgelere imza attığı söyleniyor. Ayrıyeten düşük ışıkta çekim suratının arttığı da bir öbür değerli konu.

Lazer otomatik odaklama ile geliyor

Yeni amiral gemisindeki ToF sensörünün kaldırılması, lazer otomatik odaklama ile dengelenecek. Birinci bakışta bu bir geri adım üzere görünüyor fakat tıpkı tahlil kendini uygun biçimde kanıtlayan Galaxy Note 20 Ultra‘da da kullanılmakta. Uzmanlar, Galaxy S20 Ultra’nın ToF sensörünün çok kullanışlı olmadığını, münasebetiyle kaybın önemli olmayacağını söylüyorlar.

Mevcut datalara nazaran, Galaxy S21 serisi akıllı telefonlar, satış bölgesine bağlı olarak Qualcomm Snapdragon 875 yahut Samsung Exynos 2100 yonga setine sahip olacak. Ek olarak aygıtların, Galaxy Buds Beyond kablosuz kulaklıklarla donatılacağı da gelen haberler ortasında.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Galaxy S21 Ultra’nın kamera ayrıntıları sızdı: LIDAR yok