Mobil

Galaxy S21, Rekorları “Tazeleyecek” Bir Ekranla Gelecek

Samsung’un çıkaracağı yeni amiral gemisi Galaxy S21‘in dış görünüşünün nasıl olacağıyla ilgili fikir sahibi olmamızı sağlayacak yeni görseller ortaya çıktı. Aygıtla ilgili görselleri paylaşan kişi ise akıllı telefonlar konusunda hayli emniyetilir kaynaklardan bir tanesi olan Ice universe oldu.

Ice universe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Samsung’un yeni amiral gemisinin gerçek hayatta nasıl olabileceğini gösteren modelleri sundu. Yeni görseller, daha evvel ortaya çıkan render görselleriyle de bir oldukça benzerlik gösteriyor.

Galaxy S21 serisinin neye benzeyeceğini gösteren modellemeler

galaxy s21 rekorlari tazeleyecek bir ekranla gelecek 0 CaVXBDpA

Üstteki görselin en sağ tarafında tuhaf bir kamera modülüne sahip Galaxy S21 görülüyor. Bu modelleme, üstte da kontağını verdiğimiz haberimizdeki render görseliyle örtüşüyor. Ayrıyeten birbirini doğrulayan bu iki görselden yola çıkarak Galaxy S21’de Galaxy S20’deki dikdörtgen kamera modülünün kullanılmayacağını da söyleyebiliriz.

Ayrıyeten Galaxy S21 serisinin kıvrımlı kenarlarıyla ilgili de çeşitli söylentiler ortaya çıkmıştı. Buna nazaran Galaxy S21 Ultra‘nın Galaxy S21 ailesindeki kıvrımlı ekrana sahip tek model olacağı Galaxy S21 ve Galaxy S21+’ın ise düz paneller kullanacağı lisana getirilmişti.

a838b8fa3af8a1c2901495a35ff5bedisimf170c23

Ice universe, ayrıyeten attığı kafaka bir Tweette, Galaxy S21 Ultra’nın birçok rekoru “yenileyeceğini” söyledi. Doğal bu da akıllara birinci olarak telefonun ekran tazeleme/yenileme oranını getiriyor. Şu ana kadar ortaya çıkan söylentilere 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacağı lisana getirilmişti. ASUS ROG Phone 3, 144 Hz’lik ekrana sahipti, Ice universe’ün tezinden yola çıkarak Samsung’un 144 Hz’i geçmeyi planladığını söyleyebiliriz.

Galaxy S21’a ilişkin üç modelin de Galaxy S20 serisindeki eşlenikleriyle misal boyutlara ve çözünürlüklere sahip olması bekleniyor. Hasebiyle burisimaki kilit noktanın, birinci olarak Galaxy Note20 Ultra‘da gördüğümüz LTPO teknolojisi olması mümkün. Bu teknoloji, değişken tazeleme oranı sayesinde batarya ömründen tasarruf sağlıyor.

Galaxy S21’in, iPhone 12 ile rekabet etmek için umulandan erken biçimde, önümüzdeki ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Münasebetiyle ortaya atılan tüm bu söylentilerin ne kadarının yanlışsız olduğunu yeni yılın birinci ayında öğrenebileceğiz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu