Donanım

Galax, Lego Dizaynına Sahip RTX 3090 Gamer’ı Tanıttı

Dünyanın en büyük oyuncak çılgınlarından birisi legolardır. Modülleri birleştirip hayal gücünüze bağlı olarak son derece başarılı objeler oluşturmanızı sağlayan lego setleri, kimi özel yapıtlerde de karşımıza çıkıyor. Expreview’den gelen bilgiye nazaran Galax, lego hayranlarını sevindirecek yeni bir yapıtle karşımıza çıkıyor.

Oyun tutkunlarının uzun vakittir yollarını gözlediği yeni yeni Nvidia ekran kartları karşımıza çıkmaya başlisimı. Galax da bu GeForce RTX 3090 Gamer grafik kartını daha özel bir görünüme sokmaya karar vermiş görünüyor. Şirket bu kartları, lego temasına sahip bir dizaynla satışa sunacak.

galax lego dizaynina sahip rtx 3090 gameri tanitti 0 bXDwMMSK

Daha evvel de özel dizaynlar görmüştük

Galax, bu stil özel tasarım ekran kartlarını muhakkak GPU’lar için çıkartıyordu. Daha öncesinde RTX 2080 Üstün EX Pink Edition üzere bir kartla karşımıza çıkan şirket, bunun dışında RTX 2080 Ti Hall of Face Edition kartlarını da oyuncuların beğenisine sunmuştu.

Galax’ın bu mevzuda deneyimli olduğunu söyleyebiliyor olsak da RTX 3090 Gamer için sunulan tasarım daha evvel görmediğimiz çeşitten bir şey. Karta önden baktığınızda üç fanlı soğutucu dizayna sahip şeffaf bir plastik mekan alırken, yan taraflarda kırmızı ve mavi renkte tasarım çizgileri bulunuyor. Kartın üstünde ise muhtemelen gerçek LEGO kesimlerine uyabilecek desenler alan alıyor.

galax lego dizaynina sahip rtx 3090 gameri tanitti 1 ZRAsB4ve

Tasarımsal olarak lego kesimlerine uygun olması amaçlansa da soğutma kısmında da kafaarılı işler çıkacak üzere görünüyor. Ön tarafta yer yer 3 fan, son derece rahat hava çıkışı bulunan soğutma bloğundan sıcak havayı dışarıya atabiliyor. Bu da kartın ağır performansta bile daha az ısınmasını sağlıyor.

galax lego dizaynina sahip rtx 3090 gameri tanitti 2 awU8RVKc

Galax’ın yeni ekran kartı, ARGB aydınlatma modüllerinizi takabileceğiniz ilişki aparatına sahip. Güç açısından iki isimet 8 pinli güç konektörüne sahip olan Galaxy RTX 3090 Gamer’ın fiyatı ve kullanılabilirliği hakkında hala net bir bilgi yok. Pekala sizce Galax’ın yeni ekran kartları için yaptığı bu tasarım kafaarılı olur mu? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu