Fuchsia OS herkesin katkısını bekliyor

fuchsia os herkesin katkisini bekliyor

fuchsia os herkesin katkisini bekliyor 0 PSaRSha5

Google’ın en gizemli projelerinden birisi olan ve Fuchsia OS ismiyle geliştirilmeye devam eden açık kaynak işletim sistemi yavaş yavaş herkese açılıyor. İsteyen geliştiriciler kodlara katkı yapabilecekler.

Fuchsia OS nedir?

Google’ın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Fuchsia OS daha verimli ve daha esnek bir yapıya sahip. Pek çok kaynak Chrome OS ve Android ekosisteminin Fuchsia altında bir ortaya geleceğini düşünüyor. Bununla birlikte Google yalnızca açık kaynak bir proje olduğunu belirterek bilgi vermekten kaçınıyor.

Google bu hafta içerisinde yaptığı bir duyuru ile Fuchsia çalışmalarına herkesin katkı yapmasının önünü açtı. İsteyen geliştiriciler Fuchsia kaynak kodlarını indirerek tahlil edebilecek ve kendi katkılarını ekleyebilecek.

Fuchsia üzerinde çalışabilmek için uyumlu aygıtlar gerekiyor. Google Pixelbook bunlardan birisi fakat bunun haricinde geliştiriciler emülatör yardımıyla da kodları derleyebiliyor. Ayrıyeten teknik yol haritası, mail listesi ve yanılgı takip sistemine de erişilebiliyor.

Google bu atak ile işletim sisteminin gelecekteki istikametini belirleme ve platform hakkında kararlar alma hedefini taşıyor. Göründüğü kadarıyla herkes açık katkı projenin son basamağı ve projenin geleceği bu biçimde belirlenmiş olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Fuchsia OS herkesin katkısını bekliyor