Fornite’ta 2021 Yılında Yüz Yüze Aktiflik Olmayacak

forniteta 2021 yilinda yuz yuze aktiflik olmayacak A2TNCVyJ

Kuzey Carolina merkezli görüntü oyunu geliştirme şirketi Epic Games, daha evvel Gears of War ve Unreal serileriyle ismini duyurmuştu. Birebir vakitte birçok oyun tarafından kullanılan Unreal Engine isimli oyun motorunun da geliştiricisi olan şirket, bilhassa 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite isimli battle royale tipi oyunuyla çok daha tanınan hale gelmişti.

Epic Games daha evvel Fortnite için epeyce fazla aktiflik yapmıştı. Bunların içerisinde turnuvalar üzere yüz yüze yapılan etkinlikler de vardı. Epic Games, 2021 yılında yapılması beklenen etkinliklerle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirket, önümüzdeki yıl Fortnite ile ilgili yüzyüze rastgele bir aktifliğin süresiz olarak ertelendiğini açıkladı.

“Oyuncularımızın ve çalışanlarımızın sıhhat ve emniyetliği bizim için daha önemli”:

forniteta 2021 yilinda yuz yuze aktiflik olmayacak 0

Epic Games, bütün fizikî aktiflikleri süresiz olarak ertelemiş olsa da Fortnite Champion Series (FNCS) aktifliğinin yıl uzunluğu devam etmesi için çalışmalar yapacağını ve daha çok haftalık turnuvalara odaklanacaklarını belirtti. Epic Games, “Niyetimiz eninde sonunda yine yüz yüze turnuvaları düzenlemek lakin bu üslup etkinlikler için önceliğimiz oyuncularımızın ve işçimizin sıhhati ve emniyetliğidiraçıklamasını yaptı.

Şirket, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: “Neyin pratik ve emniyetli olduğu hakkında hala pek bir şey bilmiyoruz. Bu yüzden de Fortnite Dünya Kupası dahil olmak üzere 2021 yılında hiçbir yüz yüze aktiflik düzenlemeyi planlamıyoruz. Gelecekte yüz yüze etkinliklere geri dönebileceğimiz umuduyla 2021’de çevrimiçi etkinlikler yapmaya devam edeceğiz”.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Fornite’ta 2021 Yılında Yüz Yüze Aktiflik Olmayacak