Formula 1’de Sakhir GP Olaylı Başladı

formula 1de sakhir gp olayli basladi tM3qrFDb

Formula 1 dönemine yavaş yavaş noktayı koymaya hazırlanıyoruz. Dönemin sondan ikinci yarışı için şampiyona bir defa daha Bahreyn’de, Sakhir pistinde konuk oluyor. Hamilton’un yokluğunda bu süratli GP büyük merakla takip ediliyor.

Kısa ve süratli olan pistle ilgili olarak seyircilerin beklentileri hayli yüksekti. Yarış da daha birinci andan iki değerli ismin yarış dışı kalmasıyla birlikte beklentileri karşılayacağını göstermiş oldu. Pilotlardan ikisi yarış dışı kaldı.

Verstappen ve LeClerc şanssız

Yarışın daha birinci tipinde LeClerc’in atılımından sonra bir anda ortalık karıştı. Bottas’ın kontrasından ve Perez’in atağından kurtulmayı başaran Verstappen, LeClerc’ten ise kendini sıyıramisimı. Pistten çıkan Red Bull için haftasonu duvarda sonlandı. İki araç için de yarış başlisimığı üzere sona erdi.

Verstappen ve LeClerc bu hafta sonu Hamilton’ın yokluğunda performansı en çok merak edilen adler ortasında yer alıyordu. Her iki pilot da 4. virajda kaldı. Hamilton’ın aracında oturan Russell ise cinslerin büyük bir kısmında birinci sırada kalmayı kafaardı.

Formula 1’de dönemin son yarışı haftaya Abu Dhabi pistinde gerçekleştirilecek. Hamilton’ın tedavisinin durumuna nazaran Williams pilotu George Russell’ı bir kere daha Mercedes koltuğunda görmemiz mümkün olabilecek.

F2’de şampiyon Schumacher oldu

()

Tıpkı pistte bugün yapılan F2 yarışları sonucunda şampiyon Michael Schumacher’in oğlu Mick Schumacher oldu. Genç yarışçı 18. sırisima kalsa da şampiyonlukta yarıştığı öteki isim olan Callum Illott’un 10. sırada kalması genç Alman pilotu şampiyon yaptı.

Formula 1’de koronavirüs pandemisi sonrasında yarışlar daha sıkışık bir takvimle yapılırken yıllar sonra da ülkemize gelmişti.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Formula 1’de Sakhir GP Olaylı Başladı