Formula 1’de Alevlerin Konuşulduğu Bahreyn GP Sona Erdi

formula 1de alevlerin konusuldugu bahreyn gp sona erdi CCtbESgN

Formula 1 döneminde artık yavaş yavaş sona gerçek yaklaşıyoruz. Çok nisimir olarak gördüğümüz gece yarışlarından birine konut sahipliği yapan Bahreyn Grand Prix’ini izledik. Yarışın kazananı Hamilton oldu.

Lewis Hamilton ve Mercedes bir sefer daha birinci sırayı alırken Red Bull pilotları Verstappen ve Albon da podyumun sırasıyla 2. ve 3. basamaklarında alan aldı. Hafta sonuna temel damga vuran ise yarışın kafaında ve sonunda yaşanan kazalar oldu.

Grosjean ucuz kurtuldu

2d7529e7f09deb5ece1c44dec9919c9disim8f9ffc

Yarışın daha en kafaında Kvyat ile temas eden Haas pilotu Romain Grosjean bir anda lastik barialanlere çarptı. Kazanın çabucak akabinde da araba ateş topuna döndü. Neyse ki Fransız pilot bu kazisiman yara almisiman kurtuldu.

Grosjean’ın aracının pistten kaldırılması için yarış durduruldu. Yaklaşık 80 dakikalık bir ortanın akabinde bir sefer daha arabaler start aldı. Tekrar Kvyat ile temas eden bir kafaka pilot olan Racing Point’ten Lance Stroll’ün aracı takla attı. Stroll araçtan sürünerek çıktı.

Son 18 yarıştan da bir biçimde puan alan ve gelecek yıl için şimdi bir koltuğu olmamasına herkesin şaşırdığı öteki Racing Point şoförü Perez ise son cinslerde yaşisimığı motor arızası nedeniyle yarış dışı kaldı. Perez’in aracı evvel güç kaybetti, akabinde da duman atıp alev aldı.

Hamilton tekrar kazandı

formula 1de alevlerin konusuldugu bahreyn gp sona erdi 1 9ziwCCIe

Yarışın son tipleri güvenlik aracı nezaretinde geçti. Mercedes pilotu Lewis Hamilton, bu kısımda pit yapmayarak damalı bayrağı birinci sırada görmeyi başardı. Ona podyumda eşlik eden adler ise Red Bull Racing’den Max Verstappen ve Alexander Albon oldu.

kafalangıç ve bitiş anındaki kazaları saymazsak bu yıl gördüğümüz öbür yarışlara hayli benzeri bir Grand Prix izlemiş olduk. Haftaya da yeniden Bahreyn’de lakin bu kere farklı bir etapla Formula 1 bir kere daha karşımızda olacak.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Formula 1’de Alevlerin Konuşulduğu Bahreyn GP Sona Erdi