Formula 1 İstanbul’da: İşte Grupların İstanbul Afişleri

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri rM1Eu6Tf

Formula 1, büyük araba üreticilerinin yeni teknolojilerini de denedikleri, her vakit büyük heyecana sahip olan bir spordur. Koronavirüs nedeniyle bu yıl daha sıkışık bir takvimle gerçekleştirilen şampiyonaya kısa bir mühlet evvel yapılan açıklama ile İstanbul‘unda dahil edildiği belirtilmişti.

Formula 1 kadroları, sık sık yaptıkları üzere bu yarışa özel poster görselleri de hazırlisimı. Birtakım ekipler yıl boyunca takip ettikleri tasarım lisanını kullanmaya devam ederken kimi ekipler ise bu yarışa özel çalışmalar yaptı. Gelin bu posterlere daima birlikte bakalım.

Racing Point

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 0 pMHRLvTS

Racing Point, griddeki en süratli kadro olmasa da toplumsal medya manasında şampiyonluğa en yakın kadro olabilir. Şirin pembedeslerin bu yılki genel tasarım biçimi bu afişte de karşımıza çıkıyor. Posterin detayları baktıkça daha eğlenceli hale geliyor.

McLaren

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 1 LRNDf8IO

McLaren’in bu afişi ile İstanbul denince akla birinci gelen alanlerden biri olan Kapalıçarşı öne çıkarılıyor. Ebru usulü hazırlanmış olan posterde, ülkemizin kültüründen esinlenildiği açık halde görülüyor.

Mercedes

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 2 P1Z9gOL2

Küçük kardeşlerinden biraz bu bahiste ders alması gereken Mercedes, epey sade bir poster hazırlamış. Markalarda şampiyon olan Mercedes’in emeli bu yarışta Hamilton’ın şampiyonluğunu kutlamak.

Renault

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 3 leE2TNE4

Renault daha sade, arabalardan çok pilotlara odaklanılmış bir poster tercih etti. Aslında yağmurda ve soğuk pistlerde kötü performans vermeyen Fransız firma için İstanbul kıymetli bir fırsat olabilir.

Alfa Romeo

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 4

Alfa Romeo Racing’in kisimrosunda bulunan yaşlı kurt Kimi Raikkonen, ülkemizde çok büyük bir hayran kitlesine sahip. Fin pilotu burada Sultanahmet’in önünde görüyoruz. Raikkonen daha evvel İstanbul’da yarışan az adetda pilottan biri.

Ferrari

formula 1 istanbulda iste gruplarin istanbul afisleri 5 D93laHYD

Bu yıl pistte işler istediği üzere gitmeyen ve genel olarak sorunlu bir periyot geçiren Ferrari’nin son periyotta yaptığı en yeterli çalışmalardan biri bu afiş olabilir. 

Bonus: F1 tanıtım görüntüsü

Formula 1 2020 Türkiye GP için hazırlanan afişler bu biçimde oldu. Siz bu afişlerden en çok hangisini beğendiniz?

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Formula 1 İstanbul’da: İşte Grupların İstanbul Afişleri