Ford Mustang Mach-E, Yola Çıkmaya Hazır

ford mustang mach e yola cikmaya hazir WM1S4Fg1

ABD’li araba üreticisi Ford’un 2019 Kasım ayında gerçekleştirilen lansmanından itibaren isminden çokça kelam ettiren ve merakla beklenen elektrikli SUV’u Mustang Mach-E, çok yakında sokaklarda bize göz kırpmaya kafalayacak. Şirketin CEO’su Jim Farley, gerçekleştirdiği bir röportajda aracın satışlarının kafalamak üzere olduğunu belirtti ve birtakım ufak bilgiler verdi.

ABD’de aracın web sitesi üzerinden sipariş oluşturmak mümkün lakin ülkemizde, Ford’un resmi web sitesinde yer alan bilgiye nazaran araç 2021’de pazara sunulacak. Bayilerden satın almisima ise ABD’de de şimdi satışlar kafalamış durumda değil.

ford mustang mach e yola cikmaya hazir 0 IIeJdcY2

Tesla’dan en büyük farkı ‘gürültüsü’:

Mustang Mach-E’nin, Tesla Model Y’nin en büyük rakibi olacağı ve pazarı domine eden Tesla için rekabeti kızıştıracağı düşünülüyor. Ekim ayında aracın iki ayrımlı versiyonunu duyuran Ford, her iki versiyon için de fiyatları da açıklamıştı. Tesla Model Y’nin 48.490 dolarlık satış fiyatının yanında Mustang Mach-E’lerin satış fiyatları 42.895 dolar ve 54.700 dolar olarak açıklanmıştı.

ford mustang mach e yola cikmaya hazir 1 CpkG8QSE

Elektrikli araçların özelliklerinden biri de son derece sessiz çalışmaları. Fakat Mustang Mach-E, bunu değiştirecek üzere görünüyor. CEO Farley bu mevzuda araca biraz da ‘gürültü’ eklediklerini belirterek şu kelamları söyledi; Sonuçta o bir Mustang”.

Mustang Mach-E, mükemmel dizaynının yanında tek şarjla 600 km yol alabilmesi ve 10 dakikalık kısa bir şarjdan sonra 93 km‘ye kisimar ara kat edebilmesi üzere özellikleriyle de öne çıkıyor. Araç, gelişmiş elektrikli çift motor ve akıllı 4×4 çekiş sistemi (AWD) ile şoförlere kusursuz bir sürüş tecrübesi visimediyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ford Mustang Mach-E, Yola Çıkmaya Hazır