Ford GT Heritage Edition’ın Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

ford gt heritage editionin tanitim fragmani yayinlandi zm61UlkD

2020 model Ford GT modeli hem tasarımı hem performansıyla göz alan bir model olmayı kafaardı. Lakin Ford, 2021 yılında piyasaya süreceği yeni bir modeliyle bir nebze geçmişe dönmeyi düşünüyor. Şirket, Le Mans'ta Ferrari'yi yenen meşhur ve orjinal Ford GT40'a özel yeni bir model piyasaya sürecek.

2021 yılında piyasaya sürülecek olan bu özel model, Ford GT Heritage Edition ismiyle çıkış yapacak. Ford da yakında bizimle buluşacak bu model için YouTube üzerinden kısa bir görüntü paylaştı. Ford'un paylaştığı görüntüde 2021 Ford GT Heritage Edition, çok kısa aralıklarla bizlere gösterildi.

2021 Ford GT Heritage Edition tanıtımı:

Sisimece 12 saniye uzunluğunda olan görüntüde Ford GT40 ve Ford GT Heritage Edition ortasında kısa geçişler gözüktü. Aracın karşımıza çıktığı en net manzaralardan gördüğümüz kisimarıyla Ford, yeni modelde Daytona'da galip gelen 1966 Ford GT40'ın kaplamasına sahip olacak.

Bu da demek oluyor ki 2021 Ford GT Heritage Edition, beyaz bir boyaya, siyah bir kaputa ve 98 numarasıyla birlikte kırmızı-siyah çıkartmaya sahip olacak. Lakin görüntüde gördüğümüz kisimarıyla kaplamanın renkleri her ne kisimar tıpkı olacak olsa da araç, 1966 Ford GT40'ın yepyeni kaplama dizaynını taşımayacak.

ford gt heritage editionin tanitim fragmani yayinlandi 0 XFGuCsPu

Ford için epey değerli bir kıssaya sahip olan Ford GT40, 1966 döneminde Daytona'da epey kıymetli bir galibiyet almıştı. Miles ve Lloyd Ruby tarafından sürülen 98 numaralı efsane araç, yarışı kafatan sona önder olarak tamamlamıştı. Birebir yıl Ford, Le Mans yarışında birinci 3 sırisima gelen addi.

Ford, 2021 GT Heritage Edition modelini yarın Los Angeles'ta sanal 'Car Week (araba Haftası)' aktifliğine mesken sahipliği yapan Petersen Müzesi'nde tanıtacak. Tanıtım, müzenin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak. TSİ 18:30'da kafalayacak canlı yayının son bulmasıyla müzedeki aktiflik de sona erecek.

Sıradaki içerik:

Ford GT Heritage Edition’ın Tanıtım Fragmanı Yayınlandı