FIFA 21’in Yeni Jenerasyon Fragmanı, Tenkit Yağmuruna Tutuldu

fifa 21in yeni jenerasyon fragmani tenkit yagmuruna tutuldu 1t8UdHZA

Dünyanın en tanınan spor oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisinin en yeni üyesi FIFA 21, 6 Ekim’de PlayStation 4 ve Xbox One konsollar için çıkış yapmıştı. Doğal EA Sports’un en tanınan oyunlarından bir tanesi olan FIFA’nın yeni kuşak konsollara çıkmaması beklenemezdi ki o denli de oldu.

Ekim ayında PlayStation 4, Xbox One ve PC çıkan FIFA 21, oyuncular tarafından alanden yere vuruldu desek ymekan söylemiş olmayız. Oyunun Metacritic’teki oyuncu puanları PS4 için 0,7/10, Xbox One için 1/10 ve PC için 1,1/10 oldu. PS4, Xbox One ve PC oyuncularını mutlu etmeyi başaramayın oyunun yeni jenerasyon konsollar için fragmanı yayınlandı.

FIFA 21’in yeni jenerasyon konsollar için fragmanı yayınlandı

Görünüşe nazaran EA Sports, yeni FIFA oyunuyla oyuncularını mutlu edebilmiş görünmüyor. Oyunun şimdi yeni çıkan PlayStation 5 sürümü, Metacritic’te oyunculardan 3,3/10 puan alırken yayınlanan fragman da ‘dislike’ yağmuruna tutuldu.

Dün yayınlanan ve yaklaşık 50 bin izlenme yer görüntü 1,7 bin beğeni alırken 2,3 bin ‘dislike’ aldı. Aslına bakılırsa FIFA serisi, son yıllarda oyunculardan daima hayli düşük puanlar alıyor. Sisimece FIFA 21 değil FIFA 20 ve FIFA 19’da da hayli düşük puanlar göze çarpıyor.

Oyuncuların bu olumsuz yansısı, yayınlanan yeni jenerasyon fragmanında da kendisini gösteriyor. Oyuncuların bir kısmı EA Sports’un epey tartışmalı mikro ödeme stratejisini eleştirirken bir kısmı ise oyunların birbirinin birebiri olmasından şikâyet etti.

EA Sports’un bu yerdaki rakibi Konami, bu sene sıfırdan yeni bir PES oyunu çıkarmayacağını ve önümüzdeki sene Unreal Engine 5‘i kullanarak büsbütün yeni jenerasyon bir PES çıkaracağını duyurmuştu. Konami, bu atağıyla elini güçlendirirse tahminen EA Sports da mikro ödeme stratejisinden vazgeçer.

Sıradaki içerik:

FIFA 21’in Yeni Jenerasyon Fragmanı, Tenkit Yağmuruna Tutuldu