FIFA 21’in yeni güncellemesi ile birlikte oyun içi ödemelere ve oynanış mühletine limit getirilebilecek

fifa 21in yeni guncellemesi ile birlikte oyun ici odemelere ve oynanis muhletine limit getirilebilecek LqEVwRTu

fifa 21in yeni guncellemesi ile birlikte oyun ici odemelere ve oynanis muhletine limit getirilebilecek 0 bZkOQr5P

Her yıl nizamlı olarak yayınlanan FIFA oyunları, bildiğiniz üzere bir müddettir online moda sahip. Bu online modlarda da oyuncular şayet isterlerse gerçek para harcayabiliyor. Para ile alınabilen puanlar dışında, oyunda bir de oyuncu kartlarının bulunduğu paketler bulunuyor. Bu paketleri satın aldığınızda, içinden hangi oyuncu çıkacağını bilmeden paketi açıyorsunuz, yani bir baht faktörü işin içine giriyor. Baht faktörü işin içine girdiği için de uzunca bir müddettir bu durumun bir kumar olup olmadığı tartışılıyor. 

Oyuna gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte de FIFA, birtakım hususlarda oyuncuların kendilerine yahut ebeveynlerin çocuklarına pürüz koyabilme konusunda hoş bir imkan sunuyor. FIFA 21’in PC için bugün, konsollar için 17 Kasım’da yayınlanacak olan yeni güncellemesinde oyuna FIFA Playtime isimli yeni bir araç ekleniyor.

FIFA Playtime ile oyundaki; oynanış müddetini, harcamasını ve başka oyuncularla olan irtibatı görebileceksiniz. İster kendiniz için ister çocuğunuz için oyundaki oynanabilecek maç sayısına, FUT Coins veya FIFA Points ile satın alabileceğiniz FUT Paketi sayısına limit getirebileceksiniz. Lakin burada ufak bir problem var, limiti getirdikten sonra limiti geçtiğiniz takdirde yalnızca bir bildirim göreceksiniz. Yani belirlenen limiti geçtiğinizde de hala kullanmaya devam edebiliyorsunuz, yalnızca belirlediğiniz limiti geçtiğinizi görüyorsunuz.

Ne yazık ki bu yeni güncelleme harcanan gerçek para ölçüsünü göstermiyor. Bunun sebebi ise dataların Electronic Arts’ta değil, oynanan platforma ilişkin şirkette olması. Bu güncellemenin, şu anda kimi ülkeler tarafından FIFA 21’in kumar olarak sayılmasının akabinde geldiğini de hatırlatalım.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

FIFA 21’in yeni güncellemesi ile birlikte oyun içi ödemelere ve oynanış mühletine limit getirilebilecek