FIFA 21’in ‘hiçbir yenilik içermeyen’ Switch versiyonu 10 üzerinden 2 puan aldı

fifa 21in hicbir yenilik icermeyen switch versiyonu 10 uzerinden 2 puan aldi vYbNYnnC

fifa 21in hicbir yenilik icermeyen switch versiyonu 10 uzerinden 2 puan aldi 0 wkq2bMis

Electronic Arts’ın Nintendo Switch’e özel olarak çıkarttığı FIFA 21 Legacy Edition, IGN’den yalnızca 2 puan alabildi. Oyun için bir tenkit yazısı bile yazma gereği duymayıp evvelki yılın yazısını kopyalayan IGN, FIFA 21 Legacy Edition’ın spor oyunlarının son yıllardaki vahim durumunu net bir formda ortaya koyduğunu söyledi.

EA: “Bu oyun hiçbir geliştirme yahut uygunlaştırma içermiyor”

Electronic Arts’ın Nintendo Switch’e çıkardığı FIFA oyunlarında nitekim de çok değişik bir durum var. FIFA 21 Legacy Edition’ın Nintendo eShop sayfasını incelersek “FIFA 21 Legacy Edition, FIFA 20 Legacy Edition’daki tıpkı oynanışa sahip ve rastgele bir yeni geliştirme yahut değerli bir güzelleştirme içermiyor.” ifadesiyle karşılaşıyoruz. 

İşin daha da enteresan tarafı ise bu sözün birebir birebiri FIFA 20 Legacy Edition’ın sayfasında da yer alıyor. Yani Electronic Arts üç yıldır tıpatıp birebir oyunu piyasaya sürüyor, lakin buna karşın her yıl birebir oyun için 50 dolar fiyat istiyor.

FIFA serisi şu anda EA’nın açık orta en çok satan ve en çok kazandıran serisi pozisyonunda. Serinin her yıl çıkan yeni oyunları, yalnızca çok ufak geliştirmeler içeriyor olmasına karşın bir yıl içerisinde 20 milyondan fazla kopya satmayı başarıyor. Nintendo Switch’teki durum hakikaten de oyunculara saygısızlık diyebileceğimiz düzeyde, fakat konsol tarafında da baktığımızda aslında durum çok farklı değil. 

FIFA 21 6 Ekim’de PC, Xbox One ve PS4 için çıkış yaptı. Oyunun Steam versiyonu 419 TL, PS4 ve Xbox One versiyonları ise 500 TL düzeyinde.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

FIFA 21’in ‘hiçbir yenilik içermeyen’ Switch versiyonu 10 üzerinden 2 puan aldı