Ferrari SF90 Stradale’in üstü açılabilir versiyonu karşınızda: SF90 Spider

ferrari sf90 stradalein ustu acilabilir versiyonu karsinizda sf90 spider uCWKnKnU

ferrari sf90 stradalein ustu acilabilir versiyonu karsinizda sf90 spider 0

Ferrari, geçtiğimiz yıl tanıttığı birinci plug-in hybrid muhteşem arabası SF90 Stradale’in üstü açılabilir versiyonunu tanıttı. Dijital ortamda düzenlenen özel bir aktiflikte örtüsü kaldırılan yeni Ferrari SF90 Spider, 1000 beygir güçle geldi.

Yeni Ferrari SF90 Spider’in kaputu altında coupe formlu kardeşiyle tıpkı sistem kullanılmış. Bu da demek oluyor ki 780 beygirlik çift turbo V8 ünite ve toplamda 220 beygir güç üreten üç elektrik motoru kombinasyonundan kelam ediyoruz.

Kelam konusu sistem yeni SF90 Spider’a toplamda 1000 beygir güç ve 900 Nm tork sağlıyor. 8 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman vasıtasıyla dört tekerleğe birden aktarılan bu güç ve tork sayesinde SF90 Spider, 0-100 km/s hızlanmasını 2.5 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını ise 7 saniyede tamamlıyor. Azamî suratı ise 340 km/s olarak açıklandı.

Elektrikli açılabilir tavan sistemi için gereken güncellemeler nedeniyle SF90 Spider’ın yükü sabit tavanlı kardeşine nazaran daha fazla. Stradale’in tartısı 1570 kilogram olarak açıklanmıştı. SF90 Spider ise 1670 kilogram tartıya sahip. Stradale’in tanıtımında kelam konusu yükün 270 kilogramının hibrit sisteme ilişkin olduğu belirtilmişti.

ferrari sf90 stradalein ustu acilabilir versiyonu karsinizda sf90 spider 1 AtseHP6C

Assetto Fiorano paketiyle gelen renk

Ferrari’nin daha evvelki modellerinde de karşımıza çıkan hardtop sisteminde da iyileştirmeler yapılmış. Örneğin tavan katlandığında artık yalnızca 100 litre alan kaplıyor. Ayrıyeten alüminyum yapı sayesinde öbür benzeri sistemlere kıyasla 40 kg üzere bir hafifleme sağlanmış. Elektrikli ayarlanabilir art camla gelen sistemin açılma veya kapanma işlemi 14 saniye sürüyor.

Yeni Ferrari SF90 Spider’ın kokpit kısmı Stradale’dekine kıyasla biraz daha öne çekilmiş. Ayrıyeten tavan da 20 mm alçaltılmış, bu sayede ön cam daha yatık hale getirilmiş. SF90 Spider’ın iç yeri kardeşiyle birebir. 16 inçlik kavisli dijital gösterge ekranı, head-up display, dokunmaya hassas denetimlerle dolu bir direksiyon simidi ve konsol dizaynında bir değişiklik bulunmuyor.

Ferrari SF90 Spider’da opsiyonel olarak sunulan Assetto Fiorano paketi de bulunuyor. Bu paket içerisinde pist sürüşü için optimize edilmiş Multimatic amortisörler, karbon fiber art spoyler ve Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler bulunuyor. Ayrıyeten artırılan karbon fiber ve titanyum kullanımı sayesinde araçta 21 kilogramlık bir kilo kaybı yaşanıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ferrari SF90 Stradale’in üstü açılabilir versiyonu karşınızda: SF90 Spider