Ferrari CEO’su Louis Camilleri Emekli Oldu

ferrari ceosu louis camilleri emekli oldu 5ZaT3XaP

İtalya merkezli lüks araba üreticisi Ferrari’nin en zirvesindeki isim olan Louis Camilleri, ani bir kararla şirketten istifa etti. Şirket, Camillieri istifa nedenini tam olarak açıklamisimı lakin “kişisel sebepler” nedeniyle ayrıldığını söyledi. Reuters’a göreyse eski işveren, haftalarca hastanede kalmasını gerektiren sıhhat meseleleri nedeniyle vazifesinden ayrılmak durumunda kaldı.

Eski Ferrari şefi Sergio Marchionne’nin vefatının akabinde 2018 yazında CEO koltuğuna oturan Camillieri’nin COVID-19 nedeniyle bir mühlet hastanede yattığı biliniyor. Fakat şu anda durumunun düzgün olduğu ve konutta güzelleştiği söyleniyor. 65 yaşındaki Camilleri’nin Ferrari’nin yanında Philip Morris International’daki idare heyeti kafakanlığı misyonundan de istifa ettiği açıklandı.

‘Ferrari’nin en yeterli yıllarının şimdi gelmediğini biliyorum’

ferrari ceosu louis camilleri emekli oldu 0 L7ENPYUI

Misyondan ayrılan CEO, hazırladığı açıklamisima “Ferrari, hayatımın bir kesimi oldu ve CEO olarak hizmet etmek büyük bir ayrıcalıktı” dedi. Yazının devamında “Maranello’nun harika erkek ve kisimınlarına ve yaptıkları her şeye uyguladıkları tutku ve bağlılığa olan hayranlığım hudut tanımıyor. Şirketin 2018’den beri elde ettiği adetsız muvaffakiyetten gurur duyuyorum ve Ferrari’nin en güzel yıllarının şimdi gelmediğini biliyorum” diye ekledi.

Louis Camilleri’nin ayrılığının akabinde Gianni Agnelli’nin torunu ve tıpkı vakitte Fiat Chrysler Kümesi’nin idare konseyi kafakanı olan John Elkann, şirketi süreksiz olarak yönetecek. Eski CEO’nun ayrılık kararının akabinde konuşan Elkann, yaptığı açıklamisima “Louis’e 2018’den beri İcra Heyeti kafakanımız olarak ve 2015’ten beri İdare Şurası üyemiz olarak aralıksız bağlılığı için en içten teşekkürlerimizi sunmak isterim” tabirlerini kullandı.

Camilleri’nin Ferrari’ye olan tutkusundan da bahseden Elkann, “Ferrari’ye olan tutkusu sınırsızdı ve onun liderliğinde şirket, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak, sahiden eşsiz mirasından ve kusursuz harikalık arayışından yararlanarak konumunu daha da pekiştirdi. Kendisine ve ailesine uzun ve keyifli bir emeklilik diliyoruz” dedi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ferrari CEO’su Louis Camilleri Emekli Oldu