Oyun

Fenomen Oyun Devil May Cry 5, PS5 ve Xbox Series X’e Geliyor

Görüntü oyun dalının değerli isimlerinden bir tanesi olan Capcom, geçtiğimiz yıl içerisinde tanınan oyun serilerinden bir tanesi olan Devil May Cry’ın son üyesini piyasaya sürdü. Yayınlandığı devirde oyuncuların ağır ilgisiyle karşılaşan oyun, bugün Xbox One, PlayStation 4 ya da PC platformlarında oynanabiliyor. Lakin oyuncuların, bu oyuna PlayStation 5 ve Xbox Series X üzerinden de erişebilecekleri açıklandı. 

Capcom tarafından yapılan açıklamalarda, fenomen hale gelen oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümü duyuruldu. Kasım ayında piyasaya sürülecek oyunDevil May Cry 5 Special Edition” olarak adlendirilecek. Oyuncular, Devil May Cry 5’in yeni sürümünde çok sayıda yenilikle karşılaşacaklar. 

Oyunun yeni sürümü hem içerik hem de teknik açıdan zenginleştirildi

fenomen oyun devil may cry 5 ps5 ve xbox series xe geliyor 0 zXVsspnc

Devil May Cry 5 Special Edition, Capcom için de kafaka bir alane sahip olacak. Zira şirket, birinci kez Devil May Cry 5 Special Edition’la yeni jenerasyon oyun konsollarında uzunluk gösterme imkanı yakalayacak. Bunun farkında olan şirket, oyunculara en yeterli tecrübesi sunabilmek için elinden geleni gerisine koymamış üzere görünüyor. Çünkü Devil May Cry 5’in yeni sürümü hem teknik hem de içerik açısından zenginleştirilmiş olarak karşımıza çıkacak.

Geliştirici grup tarafından yapılan açıklamalara göre Devil May Cry 5 Special Edition, ışın izleme ve 3 boyutlu ses teknolojisi üzere yeniliklere sahip olacak. Ayrıyeten oyunseverler, Devil May Cry 5 Special Edition’ı 4K çözünürlükte 120 fps’ye kadar oynayabilecekler.

Devil May Cry 5 Special Edition’da ekstra iki oyun modu olacak

fenomen oyun devil may cry 5 ps5 ve xbox series xe geliyor 1 MSXMJqOm

Capcom, yeni jenerasyon konsollar için hazırlanan Devil May Cry 5 Special Edition’ın ekstra iki oyun moduna sahip olacağını söylüyor. Bu modlar, “Efsanevi Kara Şövalye” ve “Turbo” olarak isimlendirilecek. Turbo Modu, oyunun genel oynanış suratını yüzde 20 artıracak. Bu sayede oyunculara daha hareketli bir Devil May Cry 5 tecrübesi sunulacak. Efsanevi Kara Şovalye Modu ise yeni bir zorluk düzeyi olarak karşımıza çıkıp, bu oyunu çok daha zorlayıcı bir hale getirecek.

Geliştirici takım, oyunun yeni sürümündeki ekstra içeriklerin bu iki modla sonlu olmayacağını söylüyor. Yapılan açıklamalara göre Devil May Cry 5 Special Edition, Deluxe Sürüm ve EX Color Pack’i de içerek. Ayrıyeten Devil May Cry 5 hayranları, oyunun yeni sürümünü Vergil olarak da oynayabilecekler. Bu sayede oyunculara, varlıklı içeriklere sahip bir tecrübe sunulmuş olacak.

Devil May Cry 5 Special Edition, evvel dijital olarak piyasaya sürülecek

fenomen oyun devil may cry 5 ps5 ve xbox series xe geliyor 2 dRN5Gue9

Devil May Cry 5 Special Edition, kasım ayında birinci olarak dijital sürüm biçiminde oyuncuların beğenisine sunulacak. Şirket, ilerleyen periyotlarda de oyunla ilgili yeni açıklamaların yapılacağını, fizikî sürüm için tarih verileceğini söz ediyor. Yani bu oyuna diskli bir formda sahip olmak isteyen oyunseverler, muhtemelen bir mühlet beklemek zorunda kalacaklar.

Geliştirici takım tarafından yapılan açıklamalarda, Devil May Cry 5 Special Edition’ın fiyatına ait bir değerlendirmede bulunulmisimı. Ayrıyeten oyuna aslında sahip olan oyuncuların, bu sürüm yükseltmesine nasıl sahip olacakları da belirsizliğini koruyor. Devil May Cry 5 hayranları, önümüzdeki günlerde Capcom’un yapacağı açıklamalara kulak kesilecekler üzere görünüyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu