Facebook, Görüntülere Reklam Ekleme Özelliğini Yayınladı

facebook goruntulere reklam ekleme ozelligini yayinladi JN3CuwD6

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformu olan Facebook, bugün gerçekleştirdiği yeni bir açıklama ile “yayın içi reklamlar” özelliğini Türkiye’deki içerik üreticilerin hizmetine sunduğunu duyurdu. Yeni özellik ile birlikte Türkiye’deki görüntü içerik üreticileri de Facebook’ta yer mekan görüntü içeriklerin kafaına, ortasına ya da sonuna reklamlar eklealanek gelir elde edebilecekler.

Yayın içi reklamlar özelliğine erişimi bulunan görüntü içerik üreticileri, reklamları Facebook İçerik Stüdyosu üzerinden yönetebilecekler. İçerik üreticiler, reklamları sadece makul görüntülere ekleyebilecekleri üzere tüm görüntüler için otomatik olarak de etkinleştirebilecekler. İçerik üreticilerin sayfalarının yayın içi reklamlar için uygunluğunu denetim etmek için Facebook Yayın İçi Reklamlar Hakkında sayfasını ziyaret etmesi gerekiyor.

İçerik üreticiler, Facebook’ta yayınladıkları görüntülere reklam ekleyip gelir elde edebilecekler

facebook goruntulere reklam ekleme ozelligini yayinladi 0 EZBFY9t4

Pandemi periyodunda pek çok Facebook kullanıcısının platformlarındaki görüntü içerikler aracılığıyla ilişki kurduğunu tabir eden Facebook Medya İştirakleri Yöneticisi Eren Sağır, yayın içi reklamlar özelliği ile ilgili olarak şu halde konuştu:

“Video, Facebook’taki en tanınan içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi cazip görüntülerini paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz. Bu durum bize görüntü gelir dağılımı programımızı Türkiye’ye de getirmemiz için ilham verdi. Facebook görüntülerinin, Türkiye’deki tüm görüntü içerik üreticileri için yeni bir gelir elde etme fırsatı yaratacak olmasından dolayı çok heyecanlıyız.”

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Facebook, Görüntülere Reklam Ekleme Özelliğini Yayınladı