Genel

Ewan McGregor’lu Star Wars: Kenobi dizisinin çekimleri başlıyor

ewan mcgregorlu star wars kenobi dizisinin cekimleri basliyor 0 bWaGMqVI

Disney Plus’ın yeni yüksek bütçeli projelerinden olan Star Wars: Kenobi dizisinden bugün kimi yeni bilgiler geldi. Ewan McGregor’un Obi-Wan rolüyle Star Wars cihanına geri döneceği dizinin çekimlerinin önümüzdeki ay başlayacağı duyuruldu. CBS Boston’da yer alan habere nazaran, 4 Ocak’ta başlayacak olan çekimlerin bir kısmı ABD’nin Boston şehrinde yapılacak.

Çekim tarihlerinin paylaşıldığı Sinema & Televizyon Sanayi Birliği’nin sayfası productionlist.com’da, dizinin bahsiyle ilgili kimi sözler de yayınlanmış. Paylaşılan açıklama yazısına nazaran dizi Star Wars hayranlarının yakından tanıdığı çöl gezegen Tatooine’da geçecek. Jedi Ustası Obi-Wan’ın burada gizlendiği belirtiliyor. Ayrıyeten Luke Skywalker‘ın da dizide küçük bir çocuk olarak yer alacağını işaret eden tabirler kullanılmış.

Star Wars: Kenobi dizisinde göreceğimiz karakterler ve oyuncu takımı henüz belli değil. Şu an için sadece Ewan McGregor onaylandı. Dizinin altı kısımlık bir mini-dizi formunda hazırlanması bekleniyor. Yayın tarihi hakkında ise şimdi rastgele bir bilgi yok ancak 2022 içerisinde seyircilerle buluşması bekleniyor.

ABD ve Avrupa’da büyük muvaffakiyet yakalayan Disney Plus platformunda şu anda Marvel ve Star Wars markalarına büyük yatırımlar yapılıyor. The Mandalorian’ın akabinde Obi-Wan Kenobi dizisinin de tıpkı biçimde büyük bir popülariteye ulaşacağını kestirim edebiliriz. Disney ayrıyeten şu anda Diego Luna’nın Cassian Andor karakteri için de bir dizi hazırlıyor.

Disney Plus maalesef şu an için Türkiye’de servis vermiyor ve ne vakit geleceği de belirli değil. Umuyoruz Disney en kısa müddette ülkemize de giriş yapar.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu