Kripto Para

Ethereum’un (ETH) ‘EIP 1559’ Güncellemesi Temmuz Ayında Geliyor

Ethereum (ETH) madencilerinin büyük bir çoğunluğu bu teklife karşı. Fakat bu, geliştiricilerin yükseltmeyi Temmuz ayı için planlamasını engellemedi.

Ethereum blok zincirinde yapılan en kıymetli ve tartışmalı değişikliklerden birisinin artık kod tabanına dahil edilmesi planlanıyor. Ethereum Uygunlaştırma Önerisi (Ethereum Improvement Proposal) (EIP) 1559, Tüm Çekirdek Geliştiricilerinin Cuma günkü davetine nazaran madencilik sanayisinin teklife olan hoşnutsuzluğuna bakılmaksızın, önümüzdeki Temmuz ayında Londra hard fork‘u ile birlikte paketlenecek. En az beş öteki EIP’in Londra’daki EIP 1559’a katılma mümkünlüğü yüksektir.

EIP 1559, Ethereum’un kullanıcı tecrübesiyle ilgili sayısız sorunu çözmek için tipik bir blok zinciri sürecini aksine çevirir. Klasik olarak, bir kullanıcı bir bloğa dahil edilecek bir süreç için bir madenciye gas fiyatı gönderir. Bu gas fiyatı artık ağa, sadece madencilere ödenen isteğe bağlı bir bahşişle birlikte, basefee ismi verilen bir çeşit “burs” olarak gönderilecek. Yakılan fiyat de algoritmik olarak belirlenir ve görünüşte kullanıcıların adil bir fiyat ödemesini kolaylaştırır.

Teklif, gerçek bir süreç fiyatı seçmenin mevcut zorluğu göz önüne alındığında, Ethereum uygulama yaratıcılarından ve kullanıcılarından bugüne kadarki en büyük takviyenin bir kısmını aldı. Öte yandan madenciler ve maden havuzları, ana ağa gerçek ilerlerken teklife karşı bir ortaya geliyorlar.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu