Ethereum Neden Hala Satın Alma Bölgesinde?

Mevcut fiyat seviyesinde, Ethereum 1800 $ seviyesinde işlem görüyor ve 2-4 yıl içinde veya kısa vadede satış yapmayan HODLerler tarafından emiliyor. Varlığın ETH 2.0 depozito sözleşmesindeki toplam değeri, tüm zamanların en yüksek değeri olan 3.551.682 ETH’ye ulaştı. Rezervlerdeki artış, Ethereum’un fiyatındaki artan likidite ve volatiliteye işaret ediyor.

Bir Sonraki Arz Şoku Neden Bir Altcoin Boğa Koşusu Başlatacak?

ethereum neden hala satin alma bolgesinde 0

Bitcoin yanlamasına işlem yaparsa, Ethereum ve büyük piyasa değerine sahip altcoinler ile trend ve ralli sunacak. Ethereum geleneksel olarak altcoin rallisine öncülük etti, bu nedenle artan volatilite olumlu bir işaret. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, borsalardaki Ethereum rezervleri Mart ayının 1. haftasından itibaren arttı ve şimdi düştü. ETH 2.0 mevduat sözleşmesi ilgi kazanıyor ve ETH ağındaki aktif traderların sayısında bir artış var.

Kasım 2020’de Bitcoin’de benzer bir şey oldu. Bu süre zarfında, Bitcoin fiyatı 10.000’den 60.000’e, yani 6x yükseldi. Eğer Ethereum’un fiyatı benzer şekilde yanıt verirse, traderlar en az 3 kattan fazla fiyat artışı bekleyebilir. Mevcut fiyat seviyesinde, Ethereum hafife alınmaya devam edebilir. Altcoin büyük bir arz şokuna doğru ilerliyor ve önümüzdeki 12 ay içinde ciddi anlamda artabilir. Bu da fiyat üzerindeki etkisinin uzun vadeli olacağı anlamına geliyor. Arzı doğrudan etkileyen birkaç önemli veri noktası,% 10-20 oranında Ethereum’un arzında kilitli durumda olması. Her yıl EIP 1559’da dolaşımdaki arzın 10-20 Milyar Dolar’ı yakılıyor.

Arz Şoku

Ek olarak, ETH ihraçlarındaki düşüş, arzda %4,5’lik bir düşüşe yol açacak. Bu, diğer düşüşlerle birleştiğinde, Ethereum’un arzını şok ederek, spot borsalarda varlık için artan bir talep yaratabilir. Bu arz kıtlığı anlatısı, Bitcoin’in bu piyasa döngüsündeki yükseliş anlatısı ile uyumludur.

Ayrıca, iki varlık arasında güçlü bir korelasyon var. Bu korelasyon %86 oranında. Bu, Ethereum’un başka herhangi bir varlıkla sahip olduğu en yüksek korelasyondur. Bu durum, arzdaki düşüşü şekillendirmede ve fiyat artışını yükseltmede etkili bir rol oynamaktadır. Değerli olsun ya da olmasın, şu anda ETH, yaklaşan arz şoku ışığında değerlendiğinde ve önümüzdeki haftalarda değerinin artması beklendiğinde 1800 $ seviyesinde bile satın alma bölgesinde.

Kısa vadede, yeni bir ATH’ye ulaşmadan önce fiyatta daha fazla düzeltme olabilir. ATH’nin ötesinde fiyat keşfi muhtemeldir, ancak mevduatlardaki ETH rezervlerinin ve ETH değerinin fiyat üzerinde anında bir etkisi olması beklenmemektedir.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ethereum Neden Hala Satın Alma Bölgesinde?