Ethereum Maksimalistlerinden Binance Smart Chain’e Duyarsız Atak!

ethereum maksimalistlerinden binance smart chaine duyarsiz atak LFpZ6rOa

Ethereum maksimalistleri, hızla büyüyen blockchain’de duyarsız ve etik olmayan çirkin sözleşmeler uygulayarak Binance Smart Chain (BSC) kullanıcılarını aktif olarak sansürlemeye uğraşıyor. Şimdi, Ethereum maksimalistleri 1989’da Tiananmen Meydanı’nda demokrasi için hayatlarını feda edenlere karşı “Tanks of Tiananmen” token’ını destekliyorlar.

Bankless kurucu ortağı David Hoffman, tweet’inde patlamış mısır emojisi kullanarak “Bakalım nereye kadar gidecek,” ifadelerini kullandı.

Ethereum topluluğunun bir üyesi, “Bu, parçası olmak istediğim bir ETH topluluğu değil,” dedi. Bir başka kullanıcı ise “Irkçılığa ve kültürel açıdan hassas olaylara boyun eğmek aşağılık bir şeydir ve hoş görülmemelidir. İki yanlış bir doğru yapmaz. ETH’nin ölçeklenebileceğinden eminim,” diye yanıtladı.

Popüler Youtuber Lark Davis, saldırıyı “şok edici” olarak nitelendirdi. Yine de bunun “akıllıca bir hamle” olduğunu düşünenler de vardı. ProgPOW yazarı Kristy-Leigh Minehan, “Bu, Binance’i baskılamanın kesinlikle kötü ve zekice bir yolu. Bravo,” dedi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, buna karşılık şu cevapları verdi:

“Bunun yeni bir saldırı türü olmadığını öğrendim. BTC maksimalistleri bu taktiği daha önce ETH’de kullandı ve Etherscan’in (en popüler Ethereum kâşifi, merkezi bir website) Çin’de engellenmesine neden oldu. Şimdi bununla başa çıkmanın daha iyi yolları var.”

“Merkezi olmayan blockchain düzeyinde değil, kâşif düzeyinde. Etherscan zaten ETH için bununla ilgileniyor. Basit çözümlerle dolu karmaşık bir dünyada yaşıyoruz.”

Ölçeklenebilirlik vs. Ethereum merkeziyetsizliği

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, DeFi ve CeFi arasında köprü kurmayı amaçlayan yüksek verimli bir platform olan Binance Smart Chain, düşük işlem ücretleri nedeniyle bir “Ethereum katili” olarak ortaya çıktı. CZ viral tweet’inde, Ethereum’un sadece “yakında fakir olacak” zenginler için olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, Ethereum’un ana satış noktasının varsayılan merkeziyetsizliği olduğu düşünülüyor. BSC’nin kontrolünde olan node operatörleri, esas olarak Binance’in kendisi tarafından seçiliyor. Yine de DeFi spekülatörlerinin bu tarz hareketleri, piyasadaki birçok insan tarafından hoş karşılanmadı ve duyarsız olmakla suçlandılar.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ethereum Maksimalistlerinden Binance Smart Chain’e Duyarsız Atak!