Eşarj, İsveç’te şarj istasyonu kuruyor

esarj isvecte sarj istasyonu kuruyor

esarj isvecte sarj istasyonu kuruyor 0 tiqjPXc9

Enerjisa Güç’ün 2018 yılında çoğunluk paylarını satın aldığı elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj, İsveç’e adım atıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Temsa’nın elektrikli kent içi otobüsü MD9 electriCITY’nin birinci ihracatını İsveç’e gerçekleştirdiği, Adana’da üretilen 6 adet elektrikli otobüsün İsveç’e hakikat yola çıktığı belirtilmişti. Kısa müddet evvel yapılan açıklamada bu otobüslerin şarjlanmalarının Eşarj istasyonlarında gerçekleştirileceği söz edildi.

Dünyada toplu taşımanın geleceği elektrikli araçlar odağında şekillenmesinin yanı sıra, ekosistem için büyük bir adım olduğunu belirten Eşarj İdare Konseyi Lideri ve Enerjisa Güç CEO’su Murat Pınar mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2.5 milyon tonluk katkı verme gayemiz var. Bu doğrultuda yalnızca Türk ekosistemi için değil dünya ekosistemine fayda sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler ortasında yer almak istiyoruz”

Otobüslerin trafiğe çıkmasıyla birlikte istasyonların da devreye alınacağı ve İsveç’te iki Türk şirketinin tertibinde bir projenin başlatılmış olacağı kaydedildi. Temsa’nın yurtdışına verilen birinci elektrikli otobüslerinin şarjlanma muhtaçlığının 6 adet AC 22kVA gücünde çıkışı olan istasyonlar sayesinde gerçekleşeceği belirtildi.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Eşarj, İsveç’te şarj istasyonu kuruyor