Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar sıcak çalıştırıyor

epic games launcher ryzen islemcileri 20 dereceye kadar sicak calistiriyor seQtk4X7

epic games launcher ryzen islemcileri 20 dereceye kadar sicak calistiriyor128287 0

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077’nin Ryzen işlemcilerle ilgili optimizasyon probleminin tahlilini paylaşmıştık. Kısa bir müddet sonra üretimci tarafından düzenlenen yanlışın akabinde bu sefer de Epic Games Launcher’la ilgili değerli bir durum farkedildi.

Boşta işlemci ısıtan dijital indirme platformu

Bir Reddit kullanıcısının farkettiği ve başka kullanıcılar tarafından da doğrulanan duruma nazaran Epic Games Launcher Ryzen işlemcilerin 20 dereceye kadar sıcak çalışmasına neden oluyor. Ryzen 9 5900X kullanıcısının geri bildirimine nazaran 20 derece olan fark Ryzen 5 2600’de 11 ve Ryzen 5 1600’de ise 8 derece düzeyinde.

Epic Games Store’un arayüzünün art planda rastgele bir oyun ya da hizmeti kullanılmazken yaşanan durum can sıkıcı cinsten. Bununla birlikte şimdi bir tahlil bulunmuş değil. Bir teklif olarak Epic Games hesabıyla GOG Galaxy’i eşleştirerek oyunun açılmasının akabinde EGL’ın kapanması sağlanabilir.

Dahası Epic Games Launcher’ın art planda Steam ve Nvidia Experience’den 14 kat daha fazla bilgi gönderdiği de tespit edilmiş. Amazon’un AWS sunucularıyla irtibat kuran arayüz, data kullanımının birçoklarını çok sayıda IP adresine yönelik olarak en başta gerçekleştirirken gönderdiği bilginin 30 katı kadar da bilgi indiriyor.

epic games launcher ryzen islemcileri 20 dereceye kadar sicak calistiriyor128287 1

Epic’in arayüzü art planda çok fazla RAM kullanmasa da işlemci ve hatta masaüstünde bulunurken kaydadeğer GPU kullanımı nedeniyle makûs hazırlanmışa benziyor.

epic games launcher ryzen islemcileri 20 dereceye kadar sicak calistiriyor128287 2

Kolay lakin tesirli bir kuralı burada tekrar hatırlatmakta yarar var. Sistem başlangıcında açılması gerekli olmayan yazılımları bilgisayarı açar açmaz sistem kaynaklarını kullanabilmek için gayret yaşanmaması ve durup dururken bu çeşit meselelerle uğraşmamak için misyon yöneticisinin başlangıç kısmından pasif hale getirmeyi unutmayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Epic Games Launcher Ryzen işlemcileri 20 dereceye kadar sıcak çalıştırıyor