Kripto Para

Elon Musk’ın Tweetleriyle Coşan Dogecoin İçin Ünlü İsimden Açıklamalar

Mark Cuban, neredeyse hiç kimsenin Mavericks’e Bitcoin ile ödeme yapmadığını söyledi. Peki kimse Dogecoin ile ödeme yapacak mı?

Mark Cuban ve Dogecoin

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, son birkaç haftadır medyada Ethereum, NFT’ler ve yazılımı, sigorta taleplerin gibi konularda gündem oluyor.

Birkaç yıl önce Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlayan ikinci NBA takımı, biletler ve diğer ürünler için ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul etmek üzere BitPay ile ortaklık kurdu.

Dogecoin, özellikle Elon Musk tweetleri ile beslenen, sosyal medyadan bahsedenler sayesinde son zamanlarda değeri yükselen meme tabanlı bir kripto para birimi. Kripto ödeme firması BitPay, Dogecoin’i bugün desteklenen coinler listesine ekledi. Ayrıca Mavericks DOGE’yi ödeme olarak kabul etmek için hamle yapan ilk spor klübü oldu.

Cuban Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında ” Bunu yapmayı seçtik çünkü bazen iş dünyasında eğlenceli ve ilgi çekici oluyor. Çok fazla PR oluşturan şeyler yapmanız gerekiyor. Bu yüzden Dogecoin’i bugün, yarın ve muhtemelen sonsuza dek alacağız. Yapacaklarınız için Dogecoin hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz size TikTok’taki gençlerle konuşmanızı ve onlara sormanızı şiddetle tavsiye ederiz.”

Kripto Paraları Harcamak

Bu haftanın başlarında Cuban ilk Bitcoin’i beş veya altı yıl önce aldıklarını belirtiyor. BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiklerini belirten Cuban, şu anda, birçok kripto para biriminin değeri arttıkça, kimsenin onları harcamak istemediğini vurguluyor.

PayPal ve Tesla gibi şirketler müşterilerin kripto para ile ödeme yapmasına izin vermeyi planladıkça bu büyüleyici bir çelişkiyi kanıtlayabilir: Kimse onu harcamak ister mi?

Ayrıca, Cuban’ın eklediği gibi, “İtibari paraya çevirdiğiniz sürece, zaten kripto para harcamıyorsunuz.”

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu