Elon Musk Tweet Attı: Dogecoin (DOGE) Yine Yükseldi!

elon musk tweet atti dogecoin doge yine yukseldi WqBzW9D1

Yakın zamanda Bitcoin destekçisi olduğu ortaya çıkan ve uzun bir süredir Dogecoin (DOGE) hayranlığı ile bilinen Elon Musk, yine bir Dogecoin tweet’iyle gündemde. SpaceX ve Tesla yönetisici Musk, en sevdiği “şaka coin’inden” yeniden bahsetmek için Twitter’ı kullandı.

Dogecoin’in sembolü olan Shiba Inu cinsi bir köpeğin, ayda bir uzay giysisi içinde; elinde “DOGE” ve “Wow” yazan bir bayrağı taşıdığı bir resmini yayınladı. Tesla CEO’su bu tweet’i, “gerçek anlamda” anlamına gelen “Literally” kelimesi ile beraber yayınladı. Son tweet’lerinden birinde Musk, Dogecoin’den “halkın kripto parası” olarak bahsetmişti.

Geçmişte Elon Musk, tek bir tweet ile hem DOGE hem de Bitcoin’in fiyatını yükseltmeyi başarabilmişti. Ancak coin’lerin yükselişi uzun sürmedi. Hatta yükseliş trendleri tersine döndü; 22-23 Şubat tarihlerinde kripto para piyasası kızıla boyanmıştı.

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) ivme kazandı

Yazım sırasında DOGE, Elon Musk’ın tweet’iyle yine yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Sabah saatlerinde 0.050 dolar civarından işlem gören kripto para birimi, yazım sırasında 0.058 dolara kadar yükselmiş durumda. CoinGecko grafiğine göre DOGE, Musk’ın tweet attığı 16:00 civarında keskin bir artış yaşadı. Kripto para biriminin son 24 saatte yatırımcılara sağladığı kazanç %21.1 oranında görünüyor.

elon musk tweet atti dogecoin doge yine yukseldi 0 P8DR9f4A24 saatlik DOGE grafiği. Kaynak: CoinGecko

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurmuştu. Bu haberin ardından öncü kripto para birimi BTC’nin fiyatı büyük bir ralli yapmış; 50.000 dolarlık seviyeyi aşmıştı.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Elon Musk Tweet Attı: Dogecoin (DOGE) Yine Yükseldi!