Elon Musk da Cyberpunk 2077 Tartışmalarına Katıldı

elon musk da cyberpunk 2077 tartismalarina katildi kQHq5MAY

8 yıldır geliştirme kademesinde olan Cyberpunk 2077, yaşisimığı birçok ertelemenin akabinde oyunculara sunuldu. Sisimece yılın değil tahminen de son yılların en çok beklenen oyunu olan Cyberpunk 2077, piyasaya birtakım problemler ve yanlışlarla birlikte çıktı.

Oyundaki sıkıntılar ve yanılgılar, PC sürümünde nispeten kabul edilebilir ölçekten olsa da konsol tarafında oyunu yıllardır bekleyen hayranları sıkıntıdan çıkardı. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri, Metacritic’te oyunculardan sırasıyla 2,9/10 ve 3,9/10 puan alarak alanden yere vuruldu.

Elon Musk, Cyberpunk 2077 tartışmalarında oyuncuların cephesinde

elon musk da cyberpunk 2077 tartismalarina katildi 0

Metacritic’te oyunun PlayStation 4 sürümüne 3 bin 300’den fazla kıymetlendirme girildi ve bunu 2 bin 700’den fazlası olumsuz tenkitlerden oluştu. Xbox One sürümünde ise 2,1 binden fazla değerlendirmenin 1,3 bini olumsuz değerlendirmeler oluşturdu.

Ufak bir karşılaştırma yapmak gerekirse oyunun PC sürümüne 15,3 bin kıymetlendirme yapıldı ve bunun neredeyse 10 bini olumlu. Metacritic’teki bu kıymetlendirme sayıları dahi aslında oyunun konsollarda ne kadar makus bir performans sergilediğini ortaya koyuyor.

CD PROJEKT RED, oyunun konsollardaki bu makûs performansı sonrası Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamada oyunculardan özür dilenirken oyundaki yanılgıları ve çökmeleri düzeltmek için bir güncelleme yayınlandığı ve 1 hafta içerisinde bir güncelleme daha yayınlanacağı açıklandı. Ayrıyeten ocak ve şubat aylarında oyuna iki büyük yama gönderileceği tabir edildi.

elon musk da cyberpunk 2077 tartismalarina katildi 1 mYJQWpZe

13 binden fazla sefer alıntılanan ve 10 binden fazla yanıtın verildiği özür Tweetine yorum yapanlardan bir tanesi de ünlü iş insanı Elon Musk oldu. Musk, yapılan açıklamanın altına attığı yorumda oyunun subreddit sayfasında bir kullanıcının oyunla ilgili şikâyetinin ekran manzarasını paylaştı. Musk’ın karşılığı 20 binden fazla beğeni alırken 800’den fazla defa de Retweetlendi.

Muhalif telaffuzları ve çıkışlarıyla bilinen Musk, yalnızca bununla da kalmisimı. Elon Musk, ayrıyeten Cyberpunk 2077’deki çok ayrıntılı karakter oluşturma ekranını “alaya alan”, The Office dizisinde Steve Carell’in canlandırdığı Michael Scott karakterinin alan aldığı üstteki görseli paylaştı.

Sıradaki içerik:

Elon Musk da Cyberpunk 2077 Tartışmalarına Katıldı