Elektronik eşyalarda taksit değişikliği Resmi Gazete’de

elektronik esyalarda taksit degisikligi resmi gazetede

elektronik esyalarda taksit degisikligi resmi gazetede 0

Geçtiğimiz hafta Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum satışlarında taksit sayısının düşürülmesi kararı alınmıştı. Perakende Ticarette Uygulanacak Unsur ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Elektronikte taksit sayısı azalıyor

Bilgisayar, tablet ve telefon haricindeki eserler elektronik eşya olarak tanımlanıyor. Bu bakımdan görüntü, kamera, konsol, ses sistemi üzere eserler bu kümeye giriyor. Bu kümede taksit sayısı 6 aydan 4 aya çekildi. Tekrar 3500TL üzeri televizyonlarda taksit sayısı 4 olarak belirlendi.

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli konut aletleri üzere elektrikli beyaz eşya satışları ve mobilya satışlarında daha evvel 18 olan taksit sayısı sonu tekrar 12 olarak belirlenmiş durumda.

Öteki taraftan perakende işletmeler tarafından basılan ve külçe halinde olmayan kuyum eserleri satışlarında taksitlendirme sayısı tekrar 8 aydan 6 aya indirildi. Son olarak seyahat ve konaklama harcamalarında taksit sayısı 18 olarak devam ediyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Elektronik eşyalarda taksit değişikliği Resmi Gazete’de