Genel

Elektrikli Mercedes EQC Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

elektrikli mercedes eqc turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 0 TsM5SAsi

Alman otomotiv devi Mercedes’in büsbütün elektrikli SUV modeli Mercedes EQC Türkiye’de satışa sunuldu. EQC 400 4MATIC versiyonu ile Türkiye’ye gelen Mercedes EQC fiyatı 966.000 TL‘den başlıyor.

Yeni eser ve teknoloji markası EQ altında satışa sunulacak olan birinci Mercedes-Benz modeli EQC 400 4MATIC’te değişken dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Sistem her bir aksta birer adet olmak üzere iki adet kompakt elektromotordan oluşuyor. EQC böylelikle dört tekerlekten çekişli bir aracın sürüş karakteristiğini sunabiliyor.

EQC 400 4MATIC’in ön aksındaki elektromotor düşük ve orta güç ihtiyaçlarında mümkün olan en yüksek verimlilik düzeyini sunacak biçimde ayarlanırken, art akstaki motor ise salt dinamizm sunmak üzere ayarlanıyor. Ön ve art akstaki elektromotorlar toplam 300 kW (408 BG) güç ve 760 Nm tork üretiyor. EQC bu sayede 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 saniyede tamamlıyor.

Standart olarak EQ’ya özel Electric Arka İç Yer Tasarım Konsepti ile sunulan EQC 400 4MATIC’e arzu edilirse AMG iç ve dış yer tasarım konseptleri ile de sahip olunabiliyor.

elektrikli mercedes eqc turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 1 gtrVMMdl

EQ modellerine özel Electric Arka paketi

EQC 400 4MATIC’in Electric Arka paketinde, aracın şeritte ve inançlı takip arasında kalmasına yardımcı olan Sürüş Yardım Paketi’nin yanı sıra MULTIBEAM LED farlar, artırılmış gerçekliğe sahip navigasyon, Head-up display, Burmester surround ses sistemi, masaj özellikli koltuklar ve KEYLESS-GO Konfor Paketi üzere işlevler standart donanım olarak yer alıyor.

EQC 400 4MATIC’e 80 kWh kapasiteye sahip lityum iyon bataryalar güç sağlıyor. Bu da elektrikli SUV’a NEDC normuna nazaran 462 kilometreye kadar sürüş menzili sağlıyor. EQC, şoförünü her biri farklı karakteristiklere sahip COMFORT, ECO, SPORT ve INDIVIDUAL olmak üzere dört farklı sürüş programı ile destekliyor. Şoför ayrıyeten direksiyon simidinin gerisindeki vites değiştirme kulakçıklarını kullanarak güç geri kazanma düzeyini de yönetebiliyor.

Şarj müddeti

EQC’nin bataryası alternatif akımı hakikat akıma çeviren su soğutmalı bir dahili dönüştürücü sayesinde mesken tipi prizden yahut halka açık alanlarda şarj edilebiliyor. Wallbox ve kamuya açık şarj istasyonlarında saatte 7,4 kW’a kadar şarj imkanı sunan dahili dönüştürücünün kapasitesinin 2021 yılı içerisinde ise 11 kW’a yükselmesi planlanıyor.

elektrikli mercedes eqc turkiyede iste fiyati ve ozellikleri 2 Z3IcBcRI

Bir Mercedes-Benz Wallbox kullanarak şarj etmek, şarj mühletini lokal güç kaynağına oranla üç kat hızlandırıyor. DC şarj istasyonlarında ise CCS ile şarj mühleti daha da kısalıyor. EQC, şarj çıkışına bağlı olarak süratli şarj istasyonlarında 110 kW’a kadar şarj edilebiliyor. Batarya yüzde 10’dan yüzde 80’e yalnızca 40 dakikada doluyor.

Servis paketi ve batarya garantisi

EQC’nin fiyatına dahil olan Servis Paketi sayesinde 90.000 km’lik 6 adet rutin bakım için ek fiyat talep edilmiyor. Birebir vakitte fren diskleri, balataları ve silecek lastikleri birer sefer bu paket dahilinde değiştiriliyor. EQC’nin batarya kapasitesinin 8 yıl boyunca 160.000 km’ye kadar yüzde 70’in altına düşmesi durumunda ise batarya, üretici garantisi kapsamında değiştiriliyor.

Arabası konutta şarj etmek, kamuya açık noktalarda şarj etmekten daha avantajlı olduğu için bir adet Mercedes-Benz marka Wallbox da arabayla birlikte kullanıcılara teslim ediliyor.

Yeni Donanım

Yeni Donanım sizler için teknolojiyi takip ediyor ve sizlere bilgi veriyor. Yeni Donanım'ı takip edin teknolojinin nabzını burada hissedin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu